24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto byłby lepszym kandydatem na szefa RE? [SONDAŻ]

Badanie dla Nowa TV i „Super Expressu”

Od kliku dni w Polsce toczy się debata na temat kandydatury na kolejną kadencję jako szef RE Donalda Tuska. Jak się okazuje, Polacy są w tej chwili bardziej jednomyślni niż politycy. Sprawdź wyniki najnowszego sondażu dla Nowa TV i „Super Expressu”!

Na czwartek i piątek zaplanowany jest szczyt UE, na którym ma zapaść decyzja o wyborze szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk, który na ten urząd został wybrany latem 2014 r., zadeklarował chęć reelekcji. W sobotę resort spraw zagranicznych poinformował, że europoseł Jacek Saryusz-Wolski jest kandydatem polskiego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Tego samego dnia Saryusz-Wolski został, na wniosek Schetyny, wykluczony z PO. W poniedziałek europoseł poinformował, że wystąpił z Europejskiej Partii Ludowej, której był wiceszefem.

Czytaj także: TUSK „WIELOKROTNIE PRZEKROCZYŁ SWÓJ EUROPEJSKI MANDAT”

O to, kogo Polacy widzieliby jako kandydata na szefa Rady Europejskiej, zapytały badanych Nowa TV i „Super Express”.

Wyniki były następujące:

se.pl

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 07-08.03.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl, „24 godziny”)

Jacek Saryusz-Wolski

Przewodniczący RE

sondaż

rada europejska

Donald Tusk

Redakcja 24 godziny
date_range 8 marca 2017 schedule 21:44
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50