24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto byłby lepszym kandydatem na szefa RE? [SONDAŻ]

Badanie dla Nowa TV i „Super Expressu”

Od kliku dni w Polsce toczy się debata na temat kandydatury na kolejną kadencję jako szef RE Donalda Tuska. Jak się okazuje, Polacy są w tej chwili bardziej jednomyślni niż politycy. Sprawdź wyniki najnowszego sondażu dla Nowa TV i „Super Expressu”!

Na czwartek i piątek zaplanowany jest szczyt UE, na którym ma zapaść decyzja o wyborze szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk, który na ten urząd został wybrany latem 2014 r., zadeklarował chęć reelekcji. W sobotę resort spraw zagranicznych poinformował, że europoseł Jacek Saryusz-Wolski jest kandydatem polskiego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Tego samego dnia Saryusz-Wolski został, na wniosek Schetyny, wykluczony z PO. W poniedziałek europoseł poinformował, że wystąpił z Europejskiej Partii Ludowej, której był wiceszefem.

Czytaj także: TUSK „WIELOKROTNIE PRZEKROCZYŁ SWÓJ EUROPEJSKI MANDAT”

O to, kogo Polacy widzieliby jako kandydata na szefa Rady Europejskiej, zapytały badanych Nowa TV i „Super Express”.

Wyniki były następujące:

se.pl

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 07-08.03.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl, „24 godziny”)

Jacek Saryusz-Wolski

Przewodniczący RE

sondaż

rada europejska

Donald Tusk

Redakcja 24 godziny
date_range 8 marca 2017 schedule 21:44
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19