24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Krzysztof Szczerski nowym szefem gabinetu Andrzeja Dudy

Przetasowania w Pałacu Prezydenckim

Zmiana w Pałacu Prezydenckim – szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy został Krzysztof Szczerski, dotychczasowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe.

Źródła bliskie Pałacu Prezydenckiego mówią, że prezydent nie był zadowolony z aktywności swojej administracji i wtorkowa roszada związana jest z planowanym zwiększeniem aktywności prezydenta.

Do odwołania dotychczasowego szefa gabinetu – Adama Kwiatkowskiego – doszło we wtorek przed południem. Oficjalnym powodem były względy zdrowotne.

Czytaj także: Czy Polacy są zadowoleni z rządów PiS? [SONDAŻ]

Minister nie odchodzi jednak z Pałacu – zajmie się m. in. kontaktami z Polonią. Ponadto, prezydent powołał Pawła Muchę na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta.

Zmiany mogą czekać też Radę Ministrów. Choć – jak podaje Polska Agencja Prasowa – marszałek Senatu Stanisław Karczewski wykluczył jakąkolwiek rekonstrukcje przed świętami wielkanocnymi.

Do kilku zmian w rządzie, może dojść jednak w maju. Spekuluje się, że stanowisko może stracić szef dyplomacji Witold Waszczykowski.

(„24 godziny”)

Adam Kwiatkowski

Krzysztof Szczerski

Andrzej Duda

prezydent

pałac prezydencki

Redakcja 24 godziny
date_range 4 kwietnia 2017 schedule 21:22