24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Krzysztof Szczerski nowym szefem gabinetu Andrzeja Dudy

Przetasowania w Pałacu Prezydenckim

Zmiana w Pałacu Prezydenckim – szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy został Krzysztof Szczerski, dotychczasowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe.

Źródła bliskie Pałacu Prezydenckiego mówią, że prezydent nie był zadowolony z aktywności swojej administracji i wtorkowa roszada związana jest z planowanym zwiększeniem aktywności prezydenta.

Do odwołania dotychczasowego szefa gabinetu – Adama Kwiatkowskiego – doszło we wtorek przed południem. Oficjalnym powodem były względy zdrowotne.

Czytaj także: Czy Polacy są zadowoleni z rządów PiS? [SONDAŻ]

Minister nie odchodzi jednak z Pałacu – zajmie się m. in. kontaktami z Polonią. Ponadto, prezydent powołał Pawła Muchę na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta.

Zmiany mogą czekać też Radę Ministrów. Choć – jak podaje Polska Agencja Prasowa – marszałek Senatu Stanisław Karczewski wykluczył jakąkolwiek rekonstrukcje przed świętami wielkanocnymi.

Do kilku zmian w rządzie, może dojść jednak w maju. Spekuluje się, że stanowisko może stracić szef dyplomacji Witold Waszczykowski.

(„24 godziny”)

Adam Kwiatkowski

Krzysztof Szczerski

Andrzej Duda

prezydent

pałac prezydencki

Redakcja 24 godziny
date_range 4 kwietnia 2017 schedule 21:22
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19