24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Krzysztof Rutkowski: kocham moją robotę

Gość „Teraz ja!” masowo łapie pedofilów

Biuro Krzysztofa Rutkowskiego przyczynia się do zatrzymywania wielu pedofilów. Detektyw twierdzi, że internet nie jest kontrolowany. – Dlaczego to robimy? Dlatego, że kocham moją robotę i myślę, że to, co robiłem powiedzmy 25 lat temu robię z takim samym zaangażowaniem i nie ma szablonu na tego rodzaju działania – przyznał gość Tomasza Sekielskiego Krzysztof Rutkowski.

– Bardzo pomaga nam grupa do zwalczania cyberprzestępczości, która powstała w naszym biurze i zajmuje się tego rodzaju przypadkami. Internet nie jest kontrolowany – ocenił gość programu „Teraz ja!”.

– Z tego nie ma pieniędzy. Te wszystkie akcje finansujemy praktycznie samodzielnie. Niejednokrotnie angażujemy również podmioty zewnętrzne do tego rodzaju działań. Grupa do zwalczania cyberprzestępczości zajmuje się nie tylko pedofilią, ale również ściganiem przestępstw np. podrabiania znaków towarowych - to jest bardzo ważna płaszczyzna w której w tej chwili działamy – mówił Rutkowski.

Czytaj także: Pedofil zatrzymany w Rembertowie. Kto pomaga policji?

Jak przyznał, zwalczanie przestępczości o charakterze pedofilskim do tej pory nie było w kręgu jego zainteresowań. – Zawsze ścigaliśmy tych bandytów, których mogliśmy dotknąć fizycznie za rękę, złapać na gorącym uczynku, np. złodziei samochodów, wymuszenia rozbójnicze, porwania okupowe – stwierdził gość Nowa TV.

– 14-letnia dziewczyna w krajach Beneluksu może już odbywać stosunki seksualne, w Polsce jest ta granica 15 lat. 14-letnia dziewczyna jest niejednokrotnie na tyle dobrze rozwinięta fizycznie, że sprawia wrażenie starszej - takie sytuacje się zdarzają – ocenił Krzysztof Rutkowski.

Grupie, którą detektyw wcielił do swojego biura zatrzymała już około 40 pedofilów.

„Typowy pedofil”

– To są bardzo różne osoby. To ludzie ze środowisk naukowych, z tzw. niżu społecznego. To osoby, które mają bardzo poważne zaburzenia i dewiacje psychiczne. Cały przekrój społeczny. Wielu z nich jest żonatych, ma dzieci, poukładane życie osobiste. Niemniej jednak, szukają czegoś innego – powiedział gość Tomasza Sekielskiego.

(„Teraz ja!”)

Krzysztof Rutkowski

pedofilia

pedofil

tomasz sekielski

teraz ja!

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 09:01
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07