24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kruchy rozejm w Syrii. W nocy doszło do starć

Na razie nie ma doniesień o ofiarach

Dwie godziny – tyle trwał rozejm w Syrii między siłami reżimu Baszara el-Asada a opozycją. Zawieszenie broni weszło w życie o północy czasu lokalnego, jednak Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka szybko poinformowało o starciach między wrogimi siłami w prowincjach Hama i Idlib.

Na razie nie wiadomo, czy walki przyniosły ofiary śmiertelne. Po nocnym ostrzale sytuacja uspokoiła się i jak dotąd jest dobra – donosi Obserwatorium.

O podpisaniu porozumienia poinformował wczoraj rosyjski prezydent Władimir Putin. Gwarantami rozejmu są Rosja i Turcja. W negocjacjach uczestniczył także Iran.

Zarówno syryjskie siły rządowe jak i wojska rebeliantów zobowiązały się do przestrzegania zawieszenia broni. Od momentu wybuchu wojny domowej w Syrii, Waszyngton i Kreml wielokrotnie uzgadniały zaprzestanie walk w tym kraju, ale nigdy nie trwało ono dłużej niż kilka dni.

(„24 godziny”)

Rosja

syria

rozejm

turcja

putin

zawieszenie broni

Redakcja 24 godziny
date_range 30 grudnia 2016 schedule 11:49
Rosjanie zostaną odcięci od alkoholu w weekendy?
Będzie rewolucja

Władze w Rosji idą na wojnę o zdrowy tryb życia narodu. Plan jest taki, by zakazać w weekendy sprzedaży napojów wyskokowych. Sceptycy twierdzą , że sprzedaż alkoholu może spadnie w weekendy, ale wzrośnie w tygodniu, a wpływ na wielkość spożycia będzie raczej śladowy. Są też głosy bardziej stanowcze.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 15:36