24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Królowie przybyli do Madrytu. Co na to dzieci?

Barwna tradycja w Hiszpanii

6 stycznia w całej Polsce organizowane są pochody z okazji święta Trzech Króli. Ale orszaki pojawiły się nie tylko w Polsce. Tysiące najmłodszych mieszkańców Madrytu podziwiało w piątek barwną paradę z udziałem Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Zgodnie z hiszpańską tradycją, dzieci piszą listy do biblijnych trzech króli z listą darów, które chciałyby otrzymać. – Poprosiłam Trzech Króli o dwie gry komputerowe i o grę planszową. Moim ulubionym królem jest Melchior – mówił jeden z małych uczestników marszu.

W paradzie, która przeszła przez ulice Madrytu wzięli udział aktorzy przebrani w barwne kostiumy. Trzej Królowie rzucali cukierki w tłum dzieci podziwiających orszak.

Prezenty od Króli

W przeddzień Święta Epifanii najmłodsi mieszkańcy Hiszpanii układają swoje buty przed drzwiami wejściowymi i czekają na prezenty. Wcześniej piszą list, w którym opisują wszystkie dobre uczynki z całego roku.

Święto Trzech Króli jest obchodzone w całym kraju. Orszaki z udziałem Kacpra, Melchiora i Baltazara przechodzą przez miasteczka i wioski w całej Hiszpanii.

(„24 godziny”)

hiszpania

tradycja

madryt

święto

orszak

trzech króli

Kościół

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 20:26