24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kosztowne szkolenie marszałka

W zakresie ukrywania się przed mediami?

Gdzie jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński? Tego nie wie nikt. Chodziliśmy po Sejmie, szukaliśmy, zaczepialiśmy, pytaliśmy… to wciąż nic. Krążą po Sejmie przypuszczenia, że Marszałek brał udział w szkoleniach w zakresie ukrywania się przed mediami – donosi Adam Feder.

Aż 60 tys. zł kosztowało Kancelarię Sejmu doradztwo w zakresie komunikacji medialnej Marszałka Kuchcińskiego, zlecone firmie szkoleniowej. Zapytaliśmy posła-specjalistę, czy to były rozsądnie wydane pieniądze publiczne.

– Mnie się wydaje, że 60 tys. zł dla pracy nomen omen syzyfowej, to i tak nie jest dużo, bo szkolić medialnie marszałka Kuchcińskiego, to tak jakby być trenerem Kaczyńskiego w koszykówce – mówi poseł Unii Europejskich Demokratów Michał Kamiński.

Czytaj także: 60 TYS. ZŁ NA WYSZKOLENIE MARSZAŁKA KUCHCIŃSKIEGO

Nikt nic nie wie. Wiadomo, że Marszałek pojawi się czasem, nagle gdzieś, nie wiadomo gdzie – a to na nartach z prezydentem Przemyśla, a to znów poleci na Łotwę, do muzeum, ktoś Marszałka uchwyci, to znów Marszałek pogratuluje nowemu sędziemu Trybunału Konstytucyjnego, to znów spotka się z przewodniczącym Senatu Rumunii. No, jeszcze tyle, że ubiegłym tygodniu Marszałek radośnie witał z kwiatami premier Beatę Szydło, na osłodę jej sukcesu w Brukseli.

Kancelaria Sejmu odpowiedziała nam, że umowa z firmą ma charakter szeroki. Nie polega na szkoleniach medialnych Marszałka, ale na stałym doradztwie, na opracowywaniu strategii komunikacji medialnej. – Nie znam szczegółów tego szkolenia, nie wiem jaki był zakres, kto je prowadził, ile godzin trwało, nic na ten temat nie wiem – przyznaje senator PiS Jan Maria Jackowski.

(„24 godziny”)

sejm

Marszałek

marszałek sejmu

adam feder

media

Marek Kuchciński

szkolenie

Redakcja 24 godziny
date_range 16 marca 2017 schedule 21:23
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58