24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kontrowersje wokół budżetu na 2017 rok

Opozycja twierdzi, że został uchwalony nielegalnie

Politycy opozycji zablokowali w piątek w Sejmie mównicę i stół prezydialny. PiS przeniósł swoje obrady do Sali Kolumnowej, gdzie bez udziału protestujących posłów uchwalił budżet na 2017 rok. - Nielegalne - krzyczeli posłowie z innych partii.

Kiedy mównica została zablokowana, posłowie PiS-u opuścili salę plenarną i udali się na posiedzenie klubu. Po wyjściu z posiedzenia klubu politycy partii rządzącej mówili, że będą chcieli głosować nad budżetem na rok 2017 - mimo blokady mównicy sejmowej przez opozycję. Tak też się stało. 

W dwóch głosowaniach Sejm odrzucił poprawki opozycji do budżetu, przyjął natomiast wszystkie poprawki PiS. Jak poinformował Marek Kuchciński, w głosowaniu wzięło udział 236 posłów. W efekcie Sejm uchwalił budżet na 2017 rok z deficytem nie wyższym niż 59,3 mld zł.

Dlaczego partii rządzącej tak bardzo zależało na czasie? Na co znajdą się pieniądze, a na co może ich zabraknąć? Czy głosowanie ws. budżetu było legalne?

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(se.pl, „24 godziny”)

opozycja

pis

sejm

budżet

Redakcja 24 godziny
date_range 19 grudnia 2016 schedule 20:45
W czyje ręce trafią prawa do znaku San Escobar?
Przedsiębiorcy widzą w nim żyłę złota

Urząd Patentowy RP zmaga się wysypem wniosków o rejestrację znaku towarowego San Escobar. Ubiegają się o to firmy zajmujące się sprzedażą m. in. zabawnych gadżetów na imprezy, alkoholu, przekąsek, ubrań, a nawet... papieru toaletowego. Sprawie przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder, który wziął pod lupę fenomen fikcyjnego państwa „utworzonego” w wyniku wpadki Witolda Waszczykowskiego.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 13:11