24h online
Konstytucja Biznesu ułatwi życie przedsiębiorcom źródło: Pixabay/FirmBee

Konstytucja Biznesu ułatwi życie przedsiębiorcom

Szczegóły w „24 godzinach” już o 18.30

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki przedstawił Konstytucję Biznesu na rzeszowskim Kongresie 590. Główne założenia dokumentu mają ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie biznesu w Polsce.

Rząd PiS wychodzi z propozycją wielu praktycznych ułatwień, które powinny ucieszyć przedsiębiorców.

Konstytucja przedstawiona przez Morawieckiego ma wprowadzić ulgi dla początkujących przedsiębiorców. Wicepremier chce powołania Rzecznika Przedsiębiorców, czyli nowego organu, który pilnowałby praw ludzi prowadzących własny biznes. Projekt reform zakłada, że właściciele firm w kontaktach z urzędami posługiwaliby się wyłącznie numerem NIP. Wiąże się to z likwidacją numeru REGON.

Morawiecki chce także proporcjonalności kar w przypadku popełnienia błędu przez przedsiębiorcę. Wicepremier wskazał nawet na przykład nieproporcjonalnej kary, powołując się na przypadek właściciela działki z województwa łódzkiego, który wyciął rosnące na niej drzewo, za co zapłacił 175 tys. zł kary.

(„24 godziny”, se.pl)

Mateusz Morawiecki

pis

konstytucja biznesu

biznes

przedsiębiorcy

Redakcja 24 godziny
date_range 18 listopada 2016 schedule 13:44
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34