24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Koniec z tzw. rodzeniem po ludzku?

Ministerstwo zdrowia szykuje zmiany

Rodzić po ludzku - w 2012 roku ten slogan wypełniono treścią. Dzięki staraniom ówczesnego ministra zdrowia, prof. Zbigniewa Religi, powstał zestaw norm czyniących z porodu coś więcej niż zabieg. Resort zdrowia szykuje jednak zmiany.

Lekarz będzie mógł narzucić matce swoją wizję porodu. Wybieranie wygodnych dla siebie pozycji, intymna sala do porodu, korzystanie z wanny i wiele innych – to wszystko będzie niebawem zależało od decyzji, jaką podejmą lekarze.

„Wprowadzone zmiany w Ustawie o działalności leczniczej likwidują aktualnie obowiązujące standardy medyczne dotyczące prowadzenia porodu fizjologicznego, łagodzenia bólu w trakcie porodu, postępowania w ciąży powikłanej, określonych patologii i niepowodzeń położniczych. Dotychczasowe standardy medyczne zostaną ograniczone do zaledwie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej”- czytamy w petycji do premier Beaty Szydło, pod którą podpisy zbiera Fundacja Rodzić po Ludzku.

Więcej informacji w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”, rodzicpoludzku.pl)

poród

ciąża

resort zdrowia

ministerstwo zdrowia

Redakcja 24 godziny
date_range 14 grudnia 2016 schedule 20:41
Bardziej opłaca się być kasjerem niż lekarzem
Staż o chlebie i wodzie

Lekarze stażyści nie mają łatwego życia. Z informacji „Gazety Wyborczej” wynika, że zarabiają mniej niż przeciętny kasjer. Co gorsza – nawet mniej niż wynosi płaca minimalna. Polska boryka się z problemem niedoboru specjalistów. Sytuacja już jest dramatyczna, tymczasem Niemcy chcą dać pracę ok. 5 tys. medykom z naszego kraju.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 marca 2017 schedule 12:24