24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Misiewicz odchodzi z PiS i przeprasza

Specjalna komisja rozpoczęła pracę

W czwartek rozpoczęła działanie komisja, która zbada przebieg kariery Bartłomieja Misiewicza, zawieszonego w środę przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS. W skład gremium weszli posłowie Mariusz Kamiński, Joachim Brudziński i Marek Suski. Po kilkugodzinnym przesłuchaniu Misiewicz oświadczył dziennikarzom, że odchodzi z PiS.

Misiewicz zrezygnował z członkostwa w partii z powodu „nagonki na partię, przy częstym wykorzystywaniu przez media” jego nazwiska. Przy okazji były rzecznik MON postanowił przeprosić Polaków za to, że byli świadkami żenującej nagonki.

Kontrowersji było wiele...

Brylował na dyskotekach, decydował o awansach w wojsku i stanowiskach w państwowych spółkach, prasa rozpisywała się o jego wyczynach. O odwołanie go z pełnionych stanowisk apelowali prezydent, premier i część ministrów. Bezskutecznie. Parasol ochronny Antoniego Macierewicza nad Bartłomiejem Misiewiczem był bardzo skuteczny. Zamiast odwołania był złoty krzyż zasługi.

Po serii skandali i wpadek na kilka tygodni Misiewicz zniknął z życia publicznego, by powrócić jako pełnomocnik zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. Z pensją, jak pisała prasa, sięgającą 50 tys. zł miesięcznie.

Czytaj także: Kaczyński zawiesza Misiewicza w prawach członka PiS

W środę miarka się przebrała. Prezes PiS zawiesił byłego rzecznika MON w prawach członka PiS. Tego samego dnia PGZ poinformowała, że rozwiązała umowę z Misiewiczem w ramach porozumienia stron.

W czwartek pracę rozpoczęła specjalnie powołana w jego sprawie komisja. Jej głównym zadaniem, według rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, jest wyjaśnienie okoliczności zatrudnienia Bartłomieja Misiewicza i zbadanie zarzutów stawianych 27-latkowi.

Kto w składzie komisji?

W skład komisji weszli dwaj wiceprezesi PiS: Joachim Brudziński i Mariusz Kamiński i członek Komitetu Politycznego PiS Marek Suski. Ten ostatni poinformował w czwartek, że przed komisją odpowiadać będzie również Antoni Macierewicz.

(„24 godziny”, SE.pl)

bartłomiej misiewicz

pis

jarosław kaczyński

komisja ws. bartłomieja misiewicza

antoni macierewicz

MON

Redakcja 24 godziny
date_range 13 kwietnia 2017 schedule 20:28

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53