24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wezwie Gronkiewicz-Waltz

„Aby pani prezydent podzieliła się wiedzą”

Nieruchomości przy ul. Twardej 8 i Twardej 10 będą pierwszymi, którymi zajmie się Komisja. – gremium chce wezwać Hannę Gronkiewicz-Waltz. – Nam zależy na tym, aby pani prezydent podzieliła się swoją wiedzą, która – jak państwu przypomnę – zdobyła jako urzędnik publiczny – poinformował w poniedziałek szef komisji Patryk Jaki.

Pod koniec czerwca – na dwóch posiedzeniach – komisja przejdzie do konkretów. Pierwsze dwa adresy, które zostaną zbadane, to budynki przy ulicy Twardej 8 i 10. Przewodniczący gremium minister Patryk Jaki zapowiedział, że już w lipcu można spodziewać się prawomocnych decyzji zespołu, którym kieruje.

Czytaj także: Afera reprywatyzacyjna. Kolejne osoby zatrzymane

Komisja Weryfikacyjna powstała przy Ministerstwie Sprawiedliwości i ma sprawdzić wieloletni proces reprywatyzacji budynków w stolicy. Komisja może utrzymać decyzję o nabyciu budynku, lecz w swojej mocy może także uchylać decyzje kupna czy sprzedaży i doprowadzić do zwrotu nieruchomości poprzednim właścicielom.

(„24 godziny”, pap.pl)

komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji

hanna gronkiewicz-waltz

reprywatyzacja

patryk jaki

Warszawa

Redakcja 24 godziny
date_range 12 czerwca 2017 schedule 21:46
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55