24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kolejny sukces CBŚP. Rozbito gang handlarzy narkotyków

Wprowadzali na rynek nową substancję

Funkcjonariuszom stołecznego CBŚP udało się zatrzymać 9 osób, które odpowiedzą za przemyt i handel narkotykami. Policjanci przejęli 4 kg kokainy, 11 kg amfetaminy oraz ponad 1,5 kg heroiny. Członkowie gangu wprowadzali także na rynek nowy narkotyk, który swoim działaniem przypomina LSD.

CBŚP poinformowało i szczegółach wielomiesięcznej akcji we wtorek. Przestępcy zajmowali się m. in. przerzucaniem narkotyków z Polski do Niemiec i Szwecji. Narkotyki trafiały na szwedzki rynek za pomocą przesyłek kurierskich. Aby zminimalizować ryzyko ich wykrycia, przestępcy chowali je w używanym sprzęcie AGD.

Po udaremnieniu jednego z przemytów, członkowie gangu skoncentrowali swoją działalność na handlu narkotykami w stolicy. Wprowadzili do obrotu nowy narkotyk 25C-NBOMe, który swoim działaniem przypomina LSD.

Czytaj także: CBŚP rozbiło grupę handlarzy sterydami

Przestępcy usłyszeli zarzuty dotyczące przemytu (zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności) oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków (za co grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności). Ośmiu z zatrzymanych trafiło do tymczasowego aresztu, jeden zaś dostał dozór policyjny.

(ESKA INFO Warszawa)

gang

cbśp

policja

narkotyki

Redakcja 24 godziny
date_range 18 kwietnia 2017 schedule 20:39