24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kolejne złoto dla Polaka

Paweł Fajdek po raz trzeci został mistrzem świata

Lekkoatleta zwyciężył trzeci raz z rzędu. Żaden młociarz na świecie nie może się pochwalić takim sukcesem. Fajdek zwyciężał kolejno w 2013, 2015 i 2017 roku. Wczoraj wygrał z wynikiem 79,81 m.

Paweł Fajdek zaczął konkurs od spalonej próby, kolejne wyniki były lepsze, choć granicy osiemdziesiątego metra przekroczyć mu się nie udało. Ostatecznie to do niego powędrował złoty krążek.


Kolejny medal wywalczył Wojciech Nowicki, który zajął trzecie miejsce. Po pięciu kolejkach był drugi, dopiero w ostatnim rzucie jego wynik poprawił startujący pod flagą neutralną Walerij Pronkin. 28-latek z Białegostoku po raz drugi w karierze zdobył brąz.


Polacy nie zwalniają tempa. Do jutrzejszego finału dostali się nasi biegacze. Marcin Lewandowski powalczy o medal na dystansie 1500 m, a Angelika Cichocka na 800 m.


 Niektórzy sportowcy musieli zapomnieć o marzeniach o podium. Na mistrzostwach wybuchła epidemia wirusa, który atakuje układ pokarmowy. Brytyjski rząd poinformował, że 40 lekkoatletów zachorowało. Organizatorzy starają się opanować sytuację.  Przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zapewniają, że cała polska reprezentacja jest zdrowa.


Czytaj także: Biało-czerwoni na piątkę! Kadra Nawałki znów w górę w rankingu FIFA.


Jutro ostatni dzień zmagań na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

paweł fajdek

londyn

sport

Mistrzostwa Świata

Redakcja 24 godziny
date_range 12 sierpnia 2017 schedule 21:41
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55