24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Protesty w stolicy - tysiące ludzi na ulicach

Nie godzą się na ograniczenie wolności mediów

Piątek przed Sejmem, sobota przed Pałacem Prezydenckim. W Warszawie tysiące ludzi wyrażają brak zgody na plany ograniczenia wolności dziennikarzy w Sejmie.

Krakowskie Przedmieście zapełnione jest transparentami i biało-czerwonymi flagami. O 12:00 rozpoczęła się demonstracja przed Pałacem Prezydenckim.

Pikietujący nie zgadzają się na działania PiS, łamanie praw obywatelskich i ograniczanie wolności mediów. Zgromadzeni liczą na wyraźną reakcję prezydenta Andrzeja Dudy.

 

 

Ostatnie kilkadziesiąt godzin były testem demokracji w Polsce. Budynek Sejmu stał się zamkniętą twierdzą. Dziennikarzom zabrano przepustki - taką decyzję podjął sam Marszałek. Nie są już wpuszczani na Wiejską, mimo że przepisy dotyczące ograniczenia ich obecności w Sejmie miały obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2017 roku. Po nocnych wydarzeniach Sejm jest zamknięty. Nikt nie może do niego wejść. W środku wciąż znajduje się część polityków opozycyjnych.

 

Zgodnie z najnowszymi informacjami, opozycja chce zwołania specjalnego i legalnego posiedzenia sejmu we wtorek, 20 grudnia. Co więcej, kluby opozycyjne zawiadomią prokuraturę w sprawie piątkowego głosowania.

(warszawa.eskainfo.pl)

 

 

pis

protesty

KOD

demonstracja

opozycja

demokracja

wolne media

pikieta

Redakcja 24 godziny
date_range 17 grudnia 2016 schedule 19:47