24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Protesty w stolicy - tysiące ludzi na ulicach

Nie godzą się na ograniczenie wolności mediów

Piątek przed Sejmem, sobota przed Pałacem Prezydenckim. W Warszawie tysiące ludzi wyrażają brak zgody na plany ograniczenia wolności dziennikarzy w Sejmie.

Krakowskie Przedmieście zapełnione jest transparentami i biało-czerwonymi flagami. O 12:00 rozpoczęła się demonstracja przed Pałacem Prezydenckim.

Pikietujący nie zgadzają się na działania PiS, łamanie praw obywatelskich i ograniczanie wolności mediów. Zgromadzeni liczą na wyraźną reakcję prezydenta Andrzeja Dudy.

 

 

Ostatnie kilkadziesiąt godzin były testem demokracji w Polsce. Budynek Sejmu stał się zamkniętą twierdzą. Dziennikarzom zabrano przepustki - taką decyzję podjął sam Marszałek. Nie są już wpuszczani na Wiejską, mimo że przepisy dotyczące ograniczenia ich obecności w Sejmie miały obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2017 roku. Po nocnych wydarzeniach Sejm jest zamknięty. Nikt nie może do niego wejść. W środku wciąż znajduje się część polityków opozycyjnych.

 

Zgodnie z najnowszymi informacjami, opozycja chce zwołania specjalnego i legalnego posiedzenia sejmu we wtorek, 20 grudnia. Co więcej, kluby opozycyjne zawiadomią prokuraturę w sprawie piątkowego głosowania.

(warszawa.eskainfo.pl)

 

 

pis

protesty

KOD

demonstracja

opozycja

demokracja

wolne media

pikieta

Redakcja 24 godziny
date_range 17 grudnia 2016 schedule 19:47
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34