24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kolejne faktury dla Kijowskiego

Na kolejne 30 tysięcy złotych

W mediach pojawiły się kolejne informacje dotyczące faktur, jakie firma Mateusza Kijowskiego i jego żony wystawiła Komitetowi Obrony Demokracji. Jak się okazuje Kijowski za usługi informatycznie dostał nie 90, a 120 tysięcy złotych.

Kolejne dwie faktury, o których informują media zostały wystawione we wrześniu i październiku ubiegłego roku na kwotę 30 tysięcy złotych. To by oznaczało, że było ich więcej niż sześć. O tylu na początku miesiąca napisała „Rzeczpospolita” i onet.pl.

Po publikacjach sprawą zajęła się prokuratura. Z kolei Mateusz Kijowski uruchomił specjalną stronę internetową, na której broni się, zamieszcza głosy wsparcia. Ma publikować też dokumenty związane ze swoją działalnością w Komitecie Obrony Demokracji.

(„24 godziny”)

afera

KOD

faktury

mateusz kijowski

Redakcja 24 godziny
date_range 13 stycznia 2017 schedule 20:29
Blisko 11,5 mln zł z nielegalnych faktur. Gang rozbity
Fikcyjny obrót paliw

Wrocławscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób z grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy. Oszuści wzbogacali się na fikcyjnym obrocie paliw, na którym zarobili blisko 11,5 mln zł. Policjanci szacują, że gang paliwowy mógł wyprać nawet 25 mln zł.

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 13:36