24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kolejna rozprawa ws. śmierci Ewy Tylman

Przed sądem zeznawał Kacper Ch.

We wtorek odbyła się kolejna rozprawa w sprawie śmierci Ewy Tylman. W poznańskim sądzie zeznawał Kacper Ch., który zapoznał się z oskarżonym Adamem Z. w areszcie. Świadek twierdził, że Z. zdradził mu szczegóły i okoliczności śmierci kobiety.

Twierdzą, że to oni znają ostatnie chwile z życia 26-latki. W sądzie w Poznaniu odbyła się we worek kolejna sprawa ws. śmierci Ewy Tylman. Dzisiaj zeznawali byli współwięźniowie oskarżonego o zabójstwo z zamiarem ewentualnym Adama Z.

Czytaj także: Adam Z. czuł się winny po zniknięciu Ewy Tylman

jednym z zeznających był Kacper Ch., homoseksualista, który w więzieniu odbywa karę za brutalne zabójstwo swojego chłopaka. To ten mężczyzna wysłał do śledczych list, w którym napisał, że Adam Z. przyznał mu się do zabójstwa Ewy Tylman. Więzień twierdził, że oskarzony zdradził mu okoliczności, w jakich zmarła 26-latka.

Czytaj także: Oskarżony ws. śmierci Ewy Tylman: nie zabiłem

Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym; miał zepchnąć nieprzytomną Ewę Tylman do Warty, z której wyłowiono ciało kobiety. Akt oskarżenia prokuratury liczy kilkadziesiąt tomów, powołano też ok. 60 świadków. Tragedia rozegrała się 23 listopada 2015 r. Śledczy uznali, że Z. był w pełni świadomy swoich czynów.

(SE.pl, „24 godziny”)

adam z.

poznań

sąd

ewa tylman

rozprawa

Kacper Ch.

Redakcja 24 godziny
date_range 9 maja 2017 schedule 21:26