24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kolega Hannibala z Żoliborza: „Miał w domu dużo zwierzęcych czaszek”

Wyznania kolegi potwora

Człowiek, który przez rok mieszkał z Kajetanem P. reporterce „24 godzin” opowiedział o przemianie jaka dokonała się w podejrzanym o morderstwo i poćwiartowanie młodej kobiety. Obejrzyj wywiad.

Stanisław Heba dzielił mieszkanie na warszawskich Bielanach z Kajetanem P. Było to tuż przed głośną zbrodnią jakiej w lutym 2016 roku hannibal z Żoliborza dokonał na lektorce języka włoskiego. Jak relacjonuje Heba, P. z czasem stawał się coraz mniej towarzyski, aż w końcu zamykał się często w swoim pokoju i tam cały czas przesiadywał. Były współlokator Kajetana P., mówi, że ten gromadził w pokoju różne przedmioty np. zwierzęce czaszki.

Kajetan P. z lektorką umówił się w jej mieszkaniu na Woli. Tam ją zamordował. Odciętą głowę spakował do plecaka, a pozostałą część ciała do torby podróżnej. Pakunek przewiózł taksówką do swojego mieszkania na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Potockiej. Tam ciało porzucił. Próbował wzniecić pożar, żeby zatrzeć ślady, ale nie udało się. Kajetan P. szybko uciekł z kraju. Po kilku tygodniach udało się go zatrzymać na Malcie.

Mężczyzna trafił do aresztu. Podczas wielomiesięcznych badań psychiatrycznych uznano mężczyznę za niepoczytalnego. Prokuratura zamówiła jednak dodatkowe badania.

kajetan p

morderstwo

Redakcja 24 godziny
date_range 2 maja 2017 schedule 21:42