24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kobylin-Borzymy. Czy bastion PiS przetrwał po roku rządów?

Sprawdzili reporterzy „24 godzin”

Niewielka wieś na Podlasiu Kobylin-Borzymy. Tam Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy w kraju wynik w wyborach parlamentarnych. Z kolei we wsi Czyże partia otrzymała najmniejsze poparcie. Czy rok rządów Beaty Szydło zmieniło nastawienie mieszkańców obu wsi?

W ubiegłym roku w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość w miejscowości Kobylin-Borzymy otrzymało 85 procent głosów. To był najlepszy wynik w kraju. Z kolei w miejscowości Czyże partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała jedynie 5 procent co było najgorszym wynikiem w kraju. Co ciekawie obie miejscowości dzieli zaledwie 70 kilometrów.

Czy rok rządów Beaty Szydło zmienił nastawienie mieszkańców obu wsi? Zobaczcie materiał Jana Piotrowskiego.

(„24 godziny”)

24 godziny

polityka

rząd

premier

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 15 listopada 2016 schedule 19:05

W czwartek odbyły się największe w tym tygodniu protesty, które zebrały tysiące ludzi. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w ich kontekście: „atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści”. Protestowano przed Sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem Prezydenckim – mimo, że adresata apelu „3 razy weto” nie było przy Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Duda wypoczywa obecnie na Helu. Demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy – tysiące ludzi wyszło na ulice wielu polskich miast.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 15:57