24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kobylin-Borzymy. Czy bastion PiS przetrwał po roku rządów?

Sprawdzili reporterzy „24 godzin”

Niewielka wieś na Podlasiu Kobylin-Borzymy. Tam Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy w kraju wynik w wyborach parlamentarnych. Z kolei we wsi Czyże partia otrzymała najmniejsze poparcie. Czy rok rządów Beaty Szydło zmieniło nastawienie mieszkańców obu wsi?

W ubiegłym roku w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość w miejscowości Kobylin-Borzymy otrzymało 85 procent głosów. To był najlepszy wynik w kraju. Z kolei w miejscowości Czyże partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała jedynie 5 procent co było najgorszym wynikiem w kraju. Co ciekawie obie miejscowości dzieli zaledwie 70 kilometrów.

Czy rok rządów Beaty Szydło zmienił nastawienie mieszkańców obu wsi? Zobaczcie materiał Jana Piotrowskiego.

(„24 godziny”)

24 godziny

polityka

rząd

premier

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 15 listopada 2016 schedule 19:05
Spotkanie w KPRM po słowach minister Streżyńskiej
Tematem lojalność i odpowiedzialność za słowo

– Powinniśmy bardziej stawiać na rozwój niż wydatki socjalne, nie militaryzować cyberbezpieczeństwa – oceniła we wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu ZET i dodała, że nie zawsze zgadza się z rozwiązaniami przyjętymi przez rząd. Do wypowiedzi minister odniosła się premier, która uznała, że nie rozumie jej wypowiedzi. Podczas środowego spotkania Beata Szydło rozmawiała z ministrami o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 17:38