24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prof. Kleiber: sprawy idą w złym kierunku

Były prezes PAN w programie „Tu i teraz”

– Moim zdaniem sprawy idą w złym kierunku – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV Michał Kleiber, ambasador KE ds. nowej narracji europejskiej. Jak ocenił były prezes PAN, obecna sytuacja w kraju „to problem, który sobie żeśmy zgotowali i któremu musimy stawić czoła”.

Gość programu „Tu i teraz” odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Prof. Michał Kleiber skomentował też wyniki badań z początku grudnia, które mówią o tym, że ponad połowa Polaków ocenia kierunek, w którym zmierzamy, jako zły.

– Jesteśmy narodem dość porywczym i stosunkową młodą demokracją – mówił ambasador KE ds. nowej narracji europejskiej. – W ostatnich latach udowodniliśmy, że wystarczy impuls z jakiejkolwiek strony politycznej, który powoduje zwielokrotniona reakcję, co powoduje jeszcze silniejszą reakcję i nie bardzo widać dążenie do jakiegokolwiek kompromisu – dodał były prezes Polskiej Akademii Nauk.

– Jest też tak, że nasze partie z takich czy innych powodów częściej są reprezentantem interesów partyjnych niż interesów obywatelskich. Ja się tym bardzo martwię, bo spotykam coraz więcej osób, które przyznają, że w tej chwili nie są już w stanie głosować na nikogo – mówił gość „Tu i teraz”, przyznając, że taka z kolei sytuacja sprzyja populistom.

Obejrzyj cały program „Tu i teraz” w Nowa TV.

(„Tu i teraz”)

Tu i teraz

PAN

michał kleiber

wybory

Polska Akademia Nauk

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 10:57
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03