24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prof. Kleiber: sprawy idą w złym kierunku

Były prezes PAN w programie „Tu i teraz”

– Moim zdaniem sprawy idą w złym kierunku – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV Michał Kleiber, ambasador KE ds. nowej narracji europejskiej. Jak ocenił były prezes PAN, obecna sytuacja w kraju „to problem, który sobie żeśmy zgotowali i któremu musimy stawić czoła”.

Gość programu „Tu i teraz” odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Prof. Michał Kleiber skomentował też wyniki badań z początku grudnia, które mówią o tym, że ponad połowa Polaków ocenia kierunek, w którym zmierzamy, jako zły.

– Jesteśmy narodem dość porywczym i stosunkową młodą demokracją – mówił ambasador KE ds. nowej narracji europejskiej. – W ostatnich latach udowodniliśmy, że wystarczy impuls z jakiejkolwiek strony politycznej, który powoduje zwielokrotniona reakcję, co powoduje jeszcze silniejszą reakcję i nie bardzo widać dążenie do jakiegokolwiek kompromisu – dodał były prezes Polskiej Akademii Nauk.

– Jest też tak, że nasze partie z takich czy innych powodów częściej są reprezentantem interesów partyjnych niż interesów obywatelskich. Ja się tym bardzo martwię, bo spotykam coraz więcej osób, które przyznają, że w tej chwili nie są już w stanie głosować na nikogo – mówił gość „Tu i teraz”, przyznając, że taka z kolei sytuacja sprzyja populistom.

Obejrzyj cały program „Tu i teraz” w Nowa TV.

(„Tu i teraz”)

Tu i teraz

PAN

michał kleiber

wybory

Polska Akademia Nauk

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 10:57
Arłukowicz: Ziobro z takimi narzędziami jest po prostu niebezpieczny
Reforma sądów w „Tu i teraz”

– Ziobro przejmuje kontrolę nad sądami (...), a chyba nie muszę nikomu przypominać, że minister Ziobro z takimi narzędziami w ręku jest po prostu niebezpieczny – mówił w Nowa TV były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. We wtorek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lipca 2017 schedule 10:24