24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Klątwa wandalizmu nie opuszcza dworca w Bydgoszczy

Niszczą wszystko, co napotkają na drodze

Mieszkańcy Bydgoszczy mogli cieszyć się nowym dworcem Bydgoszcz Leśna zaskakująco krótko, bo zaledwie kilka miesięcy. Niestety – obiekt upodobali sobie wandale, którzy sprawili, że po nowości nie ma już śladu.

O dramatycznej sytuacji bydgoskich dworców czytamy na stronie „Gazety Pomorskiej”. Pieniądze, które mogłyby zostać przeznaczone np. na nowe chodniki czy wiatry przy przystankach, muszą być wydawane na remonty świeżych inwestycji. Dlaczego? Gładkie ściany, sprawne windy, czy zadbane publiczne toalety zdają się przeszkadzać wandalom, którzy niszczą je z uporem maniaka.

Nowy dworzec miał zatrzeć złe wrażenie swojego poprzednika, który straszył swoim wizerunkiem całe lata. Niestety – zdaje się, że wandale szczególnie go sobie „upodobali”. Regularnie niszczą windę, szpecą ściany malunkami i dewastują toalety.

PKP zrzuca odpowiedzialność za dbanie o dworzec na gminę, której został przekazany. Pomaga za to Straż Miejska – dzięki niej zniszczeń jest mniej, ale ciągle są i kosztują tysiące złotych miesięcznie.

(pomorska.pl)

wandalizm

wandale

dworzec

bydgoszcz

Redakcja 24 godziny
date_range 5 stycznia 2017 schedule 12:44