24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kim byli zamachowcy z Londynu? Policja publikuje zdjęcia

Ustalono dane dwóch osób

Wszyscy zatrzymani w związku z sobotnim atakiem w Londynie, opuścili areszt – poinformowała londyńska policja. Żadnej z 12 zatrzymanych wcześniej osób nie postawiono zarzutów. Policja opublikowała też zdjęcia dwóch z trzech zidentyfikowanych zamachowców.

Siedem kobiet i pięciu mężczyzn, których przepytywała policja, to mieszkańcy dzielnicy, w której mieszkało także dwóch z trzech zamachowców 27-letni Khuram Shazad Butt i 30-letni Rachid Redouane.

Butt posiadający brytyjskie obywatelstwo urodził się w Pakistanie – podała policja. Mężczyzna był znany służbom specjalnym. W 2015 r. nadano jego sprawie niższy priorytet, ponieważ nie dysponowały wystarczającymi informacjami na temat tego, że miałby planować zamach.

Z kolei Rachid Redouane nie był wcześniej notowany. Sprawca o korzeniach marokańsko-libijskich używał także nazwiska Rachid Elkhdar i fałszywej daty urodzenia.

Nazwisko trzeciego z zamachowców jest wciąż weryfikowane.

Czytaj także: Krwawy zamach w Londynie. Nie żyje 7 osób

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Siedem osób zginęło, a 48 zostało rannych –18 z nich jest w stanie krytycznym.

Zamach jest już trzecim z kolei poważnym atakiem terrorystycznym w Wielkiej Brytanii na przestrzeni trzech miesięcy. W kolejnych dniach liczba policji na ulicach stolicy Anglii została zwiększona.

Do zamachu doszło na cztery dni przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Po jednodniowej przerwie kampania wyborcza została w pełni wznowiona.

(pap.pl)

londyn

ofiary

atak terrorystyczny

london brigde

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 6 czerwca 2017 schedule 20:45