24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kibice przybyli na Jasną Górę. Po raz dziewiąty

Dwa tysiące osób dotarło do Częstochowy

To niespotykany na co dzień widok. Kibice różnych klubów stanęli ramię w ramię, by poświęcić szaliki w klubowych barwach. A wszystko to na Jasnej Górze, gdzie w sobotę odbyła się 9. Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców.

W tym roku na Jasną Górę dotarło ok. 2 tys. fanów futbolu, nieco mniej niż w latach poprzednich.

Mimo wszystko to niespotykany widok, gdy kibice różnych drużyn stają w szeregu, prezentując swoje barwy klubowe, by poświęcić szaliki. Niestety, nie jest to gwarancja, że skończą się stadionowe burdy i kibolskie ustawki.

Już na Jasnej Górze zamiast wyrazów miłości bliźniego wśród pielgrzymów pojawiły się hasła: „cała Polska głośno krzyczy NIE dla tej islamskiej dziczy”.

– Widzimy wyraźnie, że te zachowania ksenofobiczne narastają w naszym kraju, psując nasz wizerunek i niweczą sukces, jakim były Światowe Dni Młodzieży – stwierdził Krzysztof Hetman z PSL.

Innego zdania był poseł PiS. – To jest przerysowany obraz pokazujący Polaków jako ksenofobów. To jest całkowita nieprawda, Światowe Dni Młodzieży pokazały, że potrafią przyjechać setki tysięcy i wyjechali z bardzo dobrymi wrażeniami o Polakach jako narodzie niezwykle otwartym – ocenił Michał Wójcik.

Pielgrzymka zakończyła się pełnym sukcesem, a kibice zapowiedzieli, że w przyszłym roku nie będzie już pielgrzymki ogólnopolskiej a ogólnoświatowa.

Więcej w materiale „24 godzin” w Nowa TV o godz. 18.30.

(„24 godziny”)

kibice

jasna góra

pielgrzymka kibiców

częstochowa

pielgrzymka

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 21:02