24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Katowice: butelką pociął twarze dwóch dziewczyn

Sprawca wciąż na wolności

W centrum Katowic nieznany mężczyzna, rozbitą butelką tzw. tulipanem pociął twarze dwóch młodych dziewczyn. Mieszkanki Sosnowca mają na twarzach ogromne blizny.

Pijany mężczyzna rzucił się na nie, gdy czekały w nocy na autobus.

– Wracałyśmy z klubu, czekałam na przystanku z dwiema koleżankami i dwoma kolegami. Wtedy podszedł do nas jeden z trzech mężczyzn, który później nas zaatakował. Poprosił nas o zapalniczkę. Ktoś z naszych znajomych dał mu ją, jednak on dalej z nami stał. W pewnym momencie objął moją koleżankę mówiąc, że teraz pójdzie z nim. Nasz kolega stanął w jej obronie, a mężczyzna strasznie się zdenerwował, rzucił kebabem w naszego znajomego i rozpoczął bójkę. Rzucił się na mojego kolegę z pięściami – opowiada o całej sytuacji Elwira Cika.

Od tego zdarzenia minęły dwa miesiące, ale bandyta wciąż jest na wolności. Dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły szukać napastnika. Zdobył między innymi nagranie z monitoringu, na którym widać bardzo dobrze napastnika.

Dopiero po tym, jak media opisały ich działania, policja zdecydowała się – za zgodą prokuratora – ujawnić nagrania z monitoringu. Wtedy może, ktoś rozpozna napastnika.

policja

katowice

napad

Redakcja 24 godziny
date_range 23 maja 2017 schedule 20:50