24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kate i William przybyli do Polski! Jakie miejsca odwiedzą?

Brytyjska para książęca ma napięty kalendarz

Pierwsza oficjalna wizyta Księcia Williama i Księżnej Kate rozpoczęła się w poniedziałek w Warszawie i potrwa dwa dni. W tym czasie brytyjska para książęca spotka się się m. in. z polską parą prezydencką, weteranami i przedsiębiorcami, a także założycielami „Solidarności”.

W Polsce Kate i William odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Prosto z naszego kraju udadzą się do Niemiec. Ukochana para Brytyjczyków została powitana na lotnisku przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Podczas pobytu w Warszawie zaplanowano m. in. wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, spotkanie z weteranami, wizytę w inkubatorze przedsiębiorczości Hearth w stołecznym wieżowcu Spire, a także uroczyste przyjęcie w Łazienkach Królewskich.

Czytaj także: Wyjątkowy jubileusz Elżbiety II

Podczas drugiego dnia wizyty w Polsce, Kate i William odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie na Pomorzu. Następnym celem będzie Gdańsk, gdzie udadzą się m. in. do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku w Stoczni Gdańskiej – ma tam dojść do spotkania z założycielami „Solidarności”.

Wieczorem brytyjska para książęca uda się do Warszawy, skąd w środę uda się do Berlina.

(„24 godziny”)

wizyta

Kate i William

książę William

księżna Kate

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 20:43