24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Katastrofa samolotu z piłkarzami

Ocalało tylko pięć osób

W Kolumbii rozbił się samolot, którym lecieli piłkarze brazylijskiego klubu Chapecoense. Byli w drodze na finał rozgrywek Copa Sudamericana. Lokalne media podają, że z 81 osób na pokładzie przeżyło tylko pięć.

Samolot leciał z Sao Paulo w Brazylii z międzylądowaniem z Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. Maszyna rozbiła się w górach nieopodal docelowego lotniska Medellin Jose Marie Cardova w Kolumbii.

Miejscowe media spekulują, co mogło być przyczyną katastrofy. Podczas lotu załoga zgłaszała problemy z maszyną, a niedługo przed podejściem do lądowania w samolocie mogło skończyć się paliwo. Inne wersje mówią, że bezpośrednią przyczyną katastrofy była słaba pogoda.

W akcji ratunkowej przeszkadzał deszcz, który uniemożliwiał akcję z życiem helikoptera. Na miejsce wypadku można było dotrzeć tylko drogą lądową, a ratownicy musieli iść piechotą 30 minut, by dostać się do wraku.

(se.pl)

 

24 godziny

świat

sport

kolumbia

katastrofa

samolot

brazylia

Redakcja 24 godziny
date_range 29 listopada 2016 schedule 22:04
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34