24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Katastrofa pociągu w Indiach

Ponad 100 ofiar

O ponad 115 ofiarach śmiertelnych wypadku kolejowego w Indiach mówi tamtejsza policja. W niedzielny poranek na północy kraju wykoleiło się 14 wagonów pociągu ekspresowego.

Do katastrofy doszło niedaleko miasta Pukhrayan w stanie Uttar Prades. Jak wynika z ostatnich doniesień, rannych zostało 150 osób, w tym 40 poważnie. Dotychczas potwierdzono śmierć 115 osób, ale rzecznik Ministerstwa Kolei Anil Saxena zaznaczył, że liczba ta może wzrosnąć.

Sytuacja na miejscu tragedii jest trudna. Ratownicy, straż i policja wciąż wydostają rannych z pociągu. W użyciu jest też ciężki sprzęt, bo do niektórych osób nie można dotrzeć inaczej. Uwięzionych może być nawet 70 osób. Poszkodowani, którym udało się wydostać, są transportowani do pobliskich szpitali.

Wyrazy współczucia wyraził na Twitterze premier Indii Narendra Modi. „Moje myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie” – napisał i poprosił o modlitwę.

Dotychczas nie wiadomo, co spowodowało wypadek na torach, ale – jak mówią lokalne media – przyczyną wykolejenia składu mogła być pęknięta szyna.

Kolej jest najbardziej popularnym środkiem transportu w Indiach. Dziennie przemieszcza się nią ok 20 milionów osób. Jej stan techniczny jest jednak bardzo zły.

Największa katastrofa kolejowa w tym kraju miała miejsce w latach 80. Wtedy przepełniony pociąg wpadł do rzeki. Zginęło 800 osób.

 

 

 

 

(BBC, CNN, PAP)

katastrofa

pociąg

świat

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 20 listopada 2016 schedule 18:52