24h online
Karton na kanapki uczy szacunku do jedzenia źródło: Nowa TV

Karton na kanapki uczy szacunku do jedzenia

W tej podstawówce nic się nie marnuje

W poznańskiej Szkole Podstawowej nr 51 im. B. Szwarca stoi wyjątkowy karton, który pokazuje uczniom, jak nie marnować jedzenia na które nie mają ochoty.

Część uczniów nie zjada kanapek, które dostają od rodziców do szkoły. Dzieci z Poznania wymyśliły sposób, aby się nie marnowały i jednocześnie nasyciły tych, którzy z różnych powodów nie wzięli ze sobą jedzenia.

„Jeśli nie masz ochoty na zjedzenie swojej kanapki, odłóż ją do tego pojemnika, a osoba, która jest głodna i nie ma swojej kanapki, może ją sobie zjeść” - głosi m.in. napis na kartonie.

Okazuje się, że uczniowie bez skrępowania korzystają z inicjatywy. Nikt nie jest rozliczany z jakiego powodu sięga do kartonu. Jedni są w trudnej sytuacji finansowej, a inni po prostu zapominają przekąsek do szkoły – czytamy na stronie poznan.eskainfo.pl.

(Nowa TV, poznan.eskainfo.pl)

szkoła

jedzenie

uczniowie

poznań

Redakcja 24 godziny
date_range 28 listopada 2016 schedule 09:52

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdziła, że nieznany sprawca ostrzelał autobus miejski linii 95. Zabezpieczone ślady wskazują, że użyto w tym celu broni pneumatycznej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak pękła jedna z bocznych szyb pojazdu. Policja poszukuje sprawcy.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 czerwca 2017 schedule 09:56