24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Karolina Piasecka: córka bała się, że mąż mnie zabije

Żona byłego radnego w „Teraz ja!”

– Mąż mnie bił, wyzywał, upadlał, obniżał moje poczucie własnej wartości. Tego nikt nie widział. Przed ludźmi był na poziomie, na wspólnych spotkaniach chwalił się mną, a w domu upadlał – wyznała Karolina Piasecka, żona byłego radnego PiS w Bydgoszczy, w rozmowie z Tomaszem Sekielskim. Jak dodała, na opublikowanie wstrząsających nagrań z zapisem domowych awantur zdecydowała się ostatkiem sił.

Gościem Tomasza Sekielskiego była Karolina Piasecka, żona byłego radnego PiS w Bydgoszczy, ofiara przemocy domowej, nad którą przez lata psychicznie i fizycznie miał znęcać się mąż. Kobieta ujawniła w sieci drastyczne nagrania tego, w jaki sposób zwracał się do niej Rafał Piasecki.

– Tak jak potrafił elokwentnie wypowiadać się na forum, tak w domu był zupełnie innym człowiekiem, szczególnie w nocy. Nie potrafiłam sobie tego wytłumaczyć i nie mogłam się z tym pogodzić – mówiła Karolina Piasecka w programie „Teraz ja!”.

Czytaj także: Przerażające nagranie kłótni Rafała Piaseckiego z żoną

Piaseccy znają się od 16. roku życia, małżeństwem są od 11 lat. Kobieta podkreśla jednak, że dla niej związek już nie istnieje. – Jedność ustała, kiedy mąż mnie bił, kiedy wyzywał, kiedy upadlał, kiedy obniżał moje poczucie własnej wartości. Tego nikt nie widział. Przed ludźmi był na poziomie, na wspólnych spotkaniach chwalił się mną, a w domu upadlał – wyznała w rozmowie z Tomaszem Sekielskim. Kobieta przyznała, że o sprawie wiedziały też dzieci (małżeństwo ma dwie córki). Choć kłótnie działy się nocą, dziewczynki miały świadomość tego, co się dzieje i były zastraszane przez ojca. – Ja się boję, że tata Cię zabije – miała do niej powiedzieć starsza z córek na wieść o rozstaniu rodziców.

Czytaj także: „Patrzymy bardzo podejrzliwie na kobiety, które ujawniają przemoc”

Karolina Piasecka tłumaczyła też, dlaczego zdecydowała się najpierw nagrać, a później upublicznić przerażające nagrania wybuchów agresji swojego partnera. – Zdecydowałam się ostatkiem odwagi, którą wykrzesałam w sobie, po rozmowach z bliskimi, z psychologiem – mówiła. – Pierwsze nagranie zrobiłam po to, by pokazać je psychologowi – wyjaśniła i dodała, że chciała to zrozumieć. Jak przyznała, szukała pomocy na terapii, ale mąż zabronił jej rozmawiać z kimkolwiek na temat ich związku. Próbowała się także radzić księdza, ale kapłan zaproponował ratowanie małżeństwa.

Były radny w ostatnich dniach udzielił wywiadu, w którym zapewniał, że kocha żonę, ale był przez nią prowokowany. Na pytanie, czy Piasecka zdecydowałaby się na powrót do męża, odparła przecząco. – Nie wierzę w to. Miłości absolutnie nie czuję i nie czułam tej miłości przez wiele lat – wyjaśniła.

(„Teraz ja!”)

teraz ja!

tomasz sekielski

radny

nagranie

karolina piasecka

przemoc domowa

rafał piasecki

Redakcja 24 godziny
date_range 24 kwietnia 2017 schedule 10:45
10-latka skoczyła z 4. piętra, bo matka się nad nią pastwiła
Dziecko ma liczne obrażenia, walczy o życie

Na osiedlu Małe Ciche w Zamościu 5 sierpnia doszło do dramatycznych scen, które niemal zakończyły się tragedią. 10-letnia dziewczynka regularnie doświadczała przemocy ze strony swojej matki. W końcu nie wytrzymała i wyskoczyła z czwartego piętra. Jej mama była w tym czasie pijana. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu trafiła do aresztu.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 10:18