24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kandydat na prezydenta Francji porównał Kaczyńskiego do Putina

Jest reakcja polskiego MSZ

Jarosław Kaczyński w jednym szeregu z Władimirem Putinem. Kandydat na prezydenta Francji krytycznie wypowiedział się na temat swojej rywalki Marin Le Pen, nazywając ją sojuszniczką i przyjaciółką reżimów Putina, Orbana i Kaczyńskiego. Na słowa zareagowało polskie MSZ.

Podczas poniedziałkowego wystąpienia zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, Emmanuel Macron, bardzo mocno skrytykował swoją rywalkę Marin Le Pen. Według Macrona, jest ona sojuszniczką reżimów Putina, Orbana i Kaczyńskiego. - To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady - mówił Macron w Paryżu.

Do jego słów odniosło się polskie Ministerstwo Spraw Sagranicznych. - Z żalem odnotowujemy, że po raz kolejny kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych, które wprowadzają w błąd opinię publiczną; rząd polski nie jest sojusznikiem Marine Le Pen - głosi oficjalny komunikat.

CZYTAJ TAKŻE: Francuzi wybierają. Macron i Le Pen przechodzą dalej

Władimir Putin

jarosław kaczyński

polityka

Emmanuel Macron

Redakcja 24 godziny
date_range 2 maja 2017 schedule 19:57
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36