24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kancelaria Sejmu kupuje kolejne limuzyny. Są potrzebne?

Kancelaria Sejmu kupuje kolejne limuzyny. Są potrzebne?

Kto z nas nie ma słabości do samochodów? Okazuje się, że zamiłowanie do motoryzacji nie ominęło także marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jesienią minionego roku Kancelaria Sejmu kupiła siedem limuzyn skoda suberb (każda za ponad 100 tys. zł). Limuzyn będzie więcej – zamówiono kolejnych sześć, których wartość wynosi 790 tys. zł.

„Zakup nowych samochodów jest związany z wymianą starszych i wyeksploatowanych aut, o przebiegu liczonym w kilkuset tysiącach kilometrów. Zaplanowano zakup sześciu aut - dwóch busów 7-8-miejscowych i czterech samochodów osobowych 5-miejscowych” – poinformowało redakcję „Super Expressu” Centrum Informacyjne Sejmu. Podkreślono przy tym, że kwota 790 tys. zł jest orientacyjna.

Specyfikacja przetargowa jednoznacznie określa wymagania Kancelarii Sejmu. Zamówione auta będą luksusowymi limuzynami. Wszystkie mają być czarnego koloru i wyprodukowane w 2017 roku – to zaledwie część wymagań.

Czytaj także: Zdjęcie w makijażu obraziło marszałka Kuchcińskiego

Wiadomo, że Kancelaria Sejmu ma już do swojej dyspozycji 60 pojazdów. Utrzymanie każdego z nich kosztuje miesięcznie ok. tysiąc złotych.

Zamówione auta pojawią się w sejmowym garażu pod koniec roku.

(SE.pl)


 

sejm

wydatki

kancelaria sejmu

limuzyny

Marek Kuchciński

politycy

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 21:38