24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kamiński: „posłowie słuchają się bardziej Rydzyka niż Kaczyńskiego”

Program „Ale o co chodzi?”

- Jest grupa parlamentarzystów w Sejmie, która bardziej się słucha Rydzyka niż Kaczyńskiego. Było to widać po głosowaniu w temacie aborcji. To jest taka zadra u Kaczyńskiego – powiedział poseł Michał Kamiński, w programie „Ale o co chodzi?” w telewizji NOWA TV.

W środę podczas debaty nad odwołaniem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Kamiński powiedział do posłów: „mamy niby marszałka, niby prezydenta, niby premiera. Realni są tylko prezes i ojciec dyrektor”. W programie u Sławomira Jastrzębowskiego, redaktora naczelnego gazety „Super Express” Kamiński rozwinął swoją myśl.

- Rydzyk współrządzi. On ma wpływ na politykę. To on decyduje w wielu okręgach wyborczych, kto dostanie się do Sejmu, kto znajdzie się na liście – skomentował polityk.

Jak dodał poseł, władzę Rydzyka widać również po hojnych dotacjach. Do fundacji szefa toruńskiego Radia Maryja trafi 27 mln złotych dotacji na dokończenie projektu wykorzystania źródeł geotermalnych. Ma ono zasilać hotel centrum SPA na 1400 miejsc z 25 basenami i nieckami z gorącą wodą.

- Każdy powie, zwolennik i przeciwnik PiS-u, że rządzi Kaczyński. Na czas trwania kampanii schował się i wypuścił niby prezydenta, niby premiera. Oni w sensie konstytucyjnym są prawdziwi, ale w kontekście politycznym już nie. Bo jak do Polski na przykład przyjechała kanclerz Niemiec Angela Merkel to wszystkie rozmowy najważniejsze zostawiono na koniec na spotkanie z Kaczyńskim – komentował Kamiński.

(„Ale o co chodzi?”)

pis

jarosław kaczyński

Sławomir Jastrzębowski

Tadeusz Rydzyk

ale o co chodzi

polityka

michał kamiński

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 10:11