24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kalisz: kompletnie pijany kierował autobusem

Pasażerowie zauważyli dziwne zachowanie

49-letni kierowca miejskiego autobusu prowadził pojazd będąc kompletnie nietrzeźwym. Stan mężczyzny wyszedł na jaw, gdy jeden z pasażerów zwrócił mu uwagę, że pomylił trasę. Reakcja kierowcy wzbudziła niepokój, dlatego wezwana została policja. Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu. Kierowca miał problem z utrzymaniem się na nogach.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. godz. 18.00. Kierowca kaliskiego autobusu miał dziwnie się zachowywać. Mężczyzna nie zatrzymywał się na przystankach i miał problem z zamykaniem drzwi. O sprawie informuje portal faktykaliskie.pl, do których napisał uczestnik pechowego kursu.

Czytaj także: Pijany ksiądz spowodował kraksę na drodze

Jeden z pasażerów zdecydował się na interwencję. Okazało się, że kierowca nie wiedział, którą linią jedzie. Pasażer wezwał policję, która przebadała kierowcę alkomatem.

Okazało się, że 49-latek ledwo utrzymywał się na własnych nogach – w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano jego prawo jazdy. Postawienie zarzutów będzie jednak możliwe dopiero po przesłuchaniu. Nastąpi to, gdy kierowca wytrzeźwieje.

(faktykaliskie.pl)

kalisz

kierowca

pijany

autobus

Redakcja 24 godziny
date_range 12 kwietnia 2017 schedule 21:24