24h online
Kajetana P. jeszcze raz przebadają biegli źródło: Wojciech Artyniew/SE

Kajetana P. jeszcze raz przebadają biegli

Będze mógł być sądzony?

Kajetan P. przejdzie kolejne badania psychiatryczne i przeprowadzą je nowi biegli. Taką decyzję podjęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadzi sprawę podejrzanego o makabryczną zbrodnię. Kajetana P.

Dla prokuratury dotychczasowe ekspertyzy nie były wystarczające. Według nieoficjalnych informacji poprzedni biegli uznali, że Kajetan P. w chwili zbrodni był niepoczytalny. Taka osoba nie może być sądzona i jest umieszczana w ośrodku zamkniętym na bezterminowe leczenie.

Śledczy twierdzą, że jest jeszcze kilka wątpliwości, które ma rozwiać nowy zespół biegłych. Badania Kajetana P. potrwają do końca grudnia.

P. jest podejrzany o to, że w lutym tego roku zamordował w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki z odciętą głową, miał przewieźć do wynajmowanego mieszkania i podpalić. Mężczyzna uciekł z Polski, jednak kilka dni później zatrzymano go na Malcie i przewieziono do kraju.

(„24 godziny”)

24 godziny

prokuratura

serwis informacyjny

kajetan p

morderstwo

śledztwo

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 16:31
Piła: nie żyje dwulatka, była wcześniej bita?
Matka i konkubent zatrzymani

Ta śmierć wstrząsnęła Piłą. We wtorek nad ranem mała Liliana trafiła do szpitala. Dziewczynka była nieprzytomna. Zmarła na sali operacyjnej zaledwie dwa miesiące po swoich drugich urodzinach. Sprawę skierowano do prokuratury. Obrażenia na ciele dziecka wskazywały, że mogło paść ofiarą przemocy domowej.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 17:52