24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kair: krwawy atak w koptyjskiej katedrze

Zginęło kilkadziesiąt osób

Do wybuchu doszło w koptyjskiej katedrze w niedzielny poranek. W wyniku eksplozji zginęło 25 osób, a 49 zostało rannych. Bomba zawierała zawiera 12 kilogramów materiału wybuchowego.

Kaplica św. Piotra i Pawła to dla Koptów to miejsce święte – najstarszy kościół w Afryce oraz siedziba papieża Aleksandrii. Ortodoksyjni Koptowie, którzy stanowią 10 proc. populacji Egiptu, są największą wspólnotą chrześcijańską na Bliskim Wschodzie.

Choć nie wiadomo jeszcze, kto stoi za zamachem, zaraz po tragedii na kontach społecznościowych zwolenników tzw. Państwa Islamskiego pojawił się wpis „Niech Bóg błogosławi człowieka, który dokonał tego błogosławionego aktu”.

Koptowie to grupa szczególnie prześladowana. W ubiegłych latach dochodziło do podobnych aktów terroru. W najbardziej krwawym zamachu sprzed 5 lat zginęło 23 koptyjskich chrześcijan, a 79 zostało rannych.

(„24 godziny”)

bomba

atak

koptowie

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 11 grudnia 2016 schedule 20:58
Ujęto zamachowca z Dortmundu
28-letni Rosjanin był zaskoczony…

Niemiecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamach na autokar piłkarzy klubu Borussia Dortmund. Aresztowanie miało miejsce w miejscowości Rottenburg. Lokalne media podają, że zatrzymany to pochodzący z Rosji Siergiej W. Motywem ataku miał być chwilowy spadek akcji Borussii na giełdzie.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 11:37