24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kaczyński zachęca do pracy: „musimy się bardziej starać”

Wysłał list do klubów „Gazety Polskiej”

O tym, że bez pracy nie ma kołaczy, mówią artyści z zagranicy i z Polski. Polakom dwa razy nie trzeba powtarzać. W ciągu roku pracujemy blisko 2 tysiące godzin. Niektórzy z pracy nie wychodzą przez 7 dni w tygodniu. Jarosław Kaczyński uważa jednak, że i to tak może być za mało.

W liście do klubów „Gazety Polskiej” prezes PiS napisał: „Musimy jeszcze więcej pracować, musimy się bardziej starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, [...] siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego »wspanialszego świata«”.

Czytaj także: Kaczyński: „tak” dla kadencyjności w samorządach, ale nie wstecz

Co na to związku zawodowe? – Ja proponuję, żeby pan Kaczyński zapoznał się ze statystykami OECD, które mówią, że to właśnie Polacy pracują najwięcej! – mówi jeden z przedstawicieli ZZ.

Statystyki mówią wprost, że krócej od Polaków pracują nie tylko bogaci Holendrzy czy jeszcze bogatsi Niemcy. Nawet mniej zamożni sąsiedzi z Czech i Słowacji nie przesiadują w pracy za długo.

Kowalski nie chce pracować więcej

Błędem jest założenie, że pomysł wydłużenia czasu pracy komukolwiek się spodoba. Choć według niektórych ekspertów, nie ma innego wyjścia, jeśli Polska chce być nieco bliżej gospodarczych potęg Zachodu.

Nowie i stare deklaracje prezesa Kaczyńskiego można potraktować jako zagrzewanie do pracy swojego obozu politycznego. Bo apel o jeszcze większe zaangażowanie w pracę do przeciętnego, przepracowanego Kowalskiego, może nie trafić.

(„24 godziny”)

list

jarosław kaczyński

praca

pis

Gazeta Polska

Redakcja 24 godziny
date_range 19 czerwca 2017 schedule 21:01
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36