24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety”

Borys Budka w „Tu i teraz” m. in. o przesłuchaniu Tuska

– Jeżeli Donald Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej – zadeklarował na antenie Nowa TV poseł Borys Budka, były minister sprawiedliwości, PO. Trudne relacje Tuska z przewodniczącym Platformy Grzegorzem Schetyną, są według Budki jedynie plotką. – Jarosław Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety – ocenił polityk w odniesieniu do wezwania szefa RE na przesłuchanie do stołecznej prokuratury.

– Tak naprawdę prokuratura kompromituje się tego typu postępowaniem. Była taka możliwość, żeby spokojnie przesłuchać Donalda Tuska np. w polskiej ambasadzie w Brukseli, z zapewnieniem tajności. Nie byłoby potrzeby organizowania tego wszystkiego. Co więcej - na początku była taka zgoda prokuratury – poinformował w programie „Tu i teraz” Borys Budka.

– Polacy pokazali, że Donald Tusk jest jednak polską wartością, że są dumni z funkcji, jaką pełni były premier. Zaś to, co robi PiS, odczytują wyraźnie jako polityczną zemstę – stwierdził rozmówca Marka Czyża.

Czytaj także: Donald Tusk zeznawał w Warszawie – przywitały go tłumy

Gość Nowa TV zadeklarował, że jeśli Donald Tusk zdecyduje się na udział w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to je wygra – przy pełnym wsparciu Platformy Obywatelskiej.

Dlaczego szef PO nie przywitał szefa RE?

– Szef największej opozycyjnej partii na dworcu w Warszawie - to być może byłby śmieszny obrazek – tymi słowami Budka odniósł się do nieobecności Grzegorza Schetyny na Dworcu Centralnym w chwili przybycia szefa RE do stolicy.

Czytaj także: Zdrada dyplomatyczna Tuska? Sprawa w prokuraturze

– W tej chwili politycy Platformy również bardzo mocno akcentują, że Donald Tusk jest najlepszym ambasadorem polskich interesów w Unii Europejskiej – ocenił polityk PO.

– Donald Tusk jasno wskazał, że jest do dyspozycji polskiej prokuratury, bo szanuje państwo Polskie – przypomniał Borys Budka.

(„Tu i teraz”)

pis

jarosław kaczyński

Donald Tusk

Tu i teraz

Platforma Obywatelska

borys budka

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 08:54

W czwartek odbyły się największe w tym tygodniu protesty, które zebrały tysiące ludzi. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w ich kontekście: „atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści”. Protestowano przed Sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem Prezydenckim – mimo, że adresata apelu „3 razy weto” nie było przy Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Duda wypoczywa obecnie na Helu. Demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy – tysiące ludzi wyszło na ulice wielu polskich miast.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 15:57