24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety”

Borys Budka w „Tu i teraz” m. in. o przesłuchaniu Tuska

– Jeżeli Donald Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej – zadeklarował na antenie Nowa TV poseł Borys Budka, były minister sprawiedliwości, PO. Trudne relacje Tuska z przewodniczącym Platformy Grzegorzem Schetyną, są według Budki jedynie plotką. – Jarosław Kaczyński wykorzysta każdą okazję do własnej wendety – ocenił polityk w odniesieniu do wezwania szefa RE na przesłuchanie do stołecznej prokuratury.

– Tak naprawdę prokuratura kompromituje się tego typu postępowaniem. Była taka możliwość, żeby spokojnie przesłuchać Donalda Tuska np. w polskiej ambasadzie w Brukseli, z zapewnieniem tajności. Nie byłoby potrzeby organizowania tego wszystkiego. Co więcej - na początku była taka zgoda prokuratury – poinformował w programie „Tu i teraz” Borys Budka.

– Polacy pokazali, że Donald Tusk jest jednak polską wartością, że są dumni z funkcji, jaką pełni były premier. Zaś to, co robi PiS, odczytują wyraźnie jako polityczną zemstę – stwierdził rozmówca Marka Czyża.

Czytaj także: Donald Tusk zeznawał w Warszawie – przywitały go tłumy

Gość Nowa TV zadeklarował, że jeśli Donald Tusk zdecyduje się na udział w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to je wygra – przy pełnym wsparciu Platformy Obywatelskiej.

Dlaczego szef PO nie przywitał szefa RE?

– Szef największej opozycyjnej partii na dworcu w Warszawie - to być może byłby śmieszny obrazek – tymi słowami Budka odniósł się do nieobecności Grzegorza Schetyny na Dworcu Centralnym w chwili przybycia szefa RE do stolicy.

Czytaj także: Zdrada dyplomatyczna Tuska? Sprawa w prokuraturze

– W tej chwili politycy Platformy również bardzo mocno akcentują, że Donald Tusk jest najlepszym ambasadorem polskich interesów w Unii Europejskiej – ocenił polityk PO.

– Donald Tusk jasno wskazał, że jest do dyspozycji polskiej prokuratury, bo szanuje państwo Polskie – przypomniał Borys Budka.

(„Tu i teraz”)

pis

jarosław kaczyński

Donald Tusk

Tu i teraz

Platforma Obywatelska

borys budka

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 08:54
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53