24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kaczyński naczelnikiem? „To nie był żart”

Ludwik Wasiak w „Teraz ja”

– Absolutnie nie miałem takiego zamiaru, i w życiu bym się na coś takiego nie odważył, żeby zakpić z Naczelnika Państwa Polskiego – mówił w programie „Teraz ja!” Ludwik Wasiak. Prezes Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego Romana nazwał „naczelnikiem” Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów Święta Niepodległości.

11 listopada, podczas składania kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie, Ludwik Wasiak tytułował prezesa PiS słowami „Naczelnik Państwa Polskiego”.

– To znaczy oficjalnie nie ma takiego stanowiska w Polsce, ale to było nasze narodowe święto, 98. rocznica powstania Polski, więc ustaliliśmy z kolegami, że dobrze by było w jakiś sposób przywitać tę osobę, która jednak gra pierwsze skrzypce w polskiej polityce, w naszej Rzeczypospolitej – mówił Ludwik Wasiak.

„To nie był żart”

Jak przyznał rozmówca Tomasza Sekielskiego, Jarosław Kaczyński uśmiechnął się do osób, które przyszły z nim złożyć kwiaty. – Normalnego dnia, to bym się chyba na to może jednak nie odważył, ale 11 listopada, no święto – wiadomo. W czasie jakichś świąt czy uroczystości, urodzin, możemy sobie pozwolić na jakieś większe gesty – tłumaczył. – To nie był absolutnie żaden żart – dodał gość programu „Teraz ja!”.

To był sygnał do wszystkich narodowców, patriotów, żeby się skupili wokół PiS-u, wokół prezesa Jarosława Kaczyńskiego – ocenił prezes Wasiak.

– Jeśli chodzi o politykę wewnętrzną Polski, o uczynienie z Polski silnego państwa, to w tej chwili tą osobą, która może zarządzać, która może to zrobić, jest Jarosław Kaczyński – podsumował gość telewizji Nowa TV.

(„Teraz ja!”)

 

 

 

 

pis

jarosław kaczyński

teraz ja!

naczelnik

11 listopada

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 21 listopada 2016 schedule 08:03
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34