24h online
Minął już rok rządów PiS źródło: P. Tracz/KPRM

Minął już rok rządów PiS

Co udało się zrealizować?

Premier Beata Szydło podsumowała we wtorek w KPRM rok pracy swojego gabinetu. Czym mogą pochwalić się politycy po roku sprawowania władzy?

Programy Rodzina 500+ i Mieszkanie+, bezpłatne leki dla seniorów po 75. roku życia, podwyższenie minimalnej stawki godzinowej do 12 zł, minimalna pensja 2 tys. zł, ochrona polskiej ziemi, 15% CIT dla przedsiębiorców - to tylko niektóre z projektów zapowiedzianych w exposé, które zrealizował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo - to są trzy filary naszego programu, które każdego dnia naszej pracy wypełniały się kolejnymi realizowanymi zobowiązaniami - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Jak dodała „to był rok ciężkiej pracy. W ciągu dwunastu miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mówiłam w czasie swojego exposé rok temu, ale zajęliśmy się też sprawami, które wykraczały poza ówczesny plan”.

„Potrafimy wyciągać wnioski”

- Przez ostatni rok nie uniknęliśmy błędów, ale potrafimy wyciągać wnioski i je korygować. Zajmowanie się sprawami zwykłych ludzi jest zobowiązaniem, którego musimy dotrzymać – mówiła premier.

- To był dobry rok, liczę na to, że następny będzie równie dobry. Dziękując wam, że jesteście razem z nami, chcę jeszcze raz powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest po to, żeby służyć Polakom - podsumowała szefowa rządu.

Podziękowała też członkom swojego gabinetu za rok współpracy i mierzenia się często z trudnymi wyzwaniami.

(premier.gov.pl)

pis

rząd

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 15 listopada 2016 schedule 16:05

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34