24h online
Minął już rok rządów PiS źródło: P. Tracz/KPRM

Minął już rok rządów PiS

Co udało się zrealizować?

Premier Beata Szydło podsumowała we wtorek w KPRM rok pracy swojego gabinetu. Czym mogą pochwalić się politycy po roku sprawowania władzy?

Programy Rodzina 500+ i Mieszkanie+, bezpłatne leki dla seniorów po 75. roku życia, podwyższenie minimalnej stawki godzinowej do 12 zł, minimalna pensja 2 tys. zł, ochrona polskiej ziemi, 15% CIT dla przedsiębiorców - to tylko niektóre z projektów zapowiedzianych w exposé, które zrealizował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo - to są trzy filary naszego programu, które każdego dnia naszej pracy wypełniały się kolejnymi realizowanymi zobowiązaniami - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Jak dodała „to był rok ciężkiej pracy. W ciągu dwunastu miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mówiłam w czasie swojego exposé rok temu, ale zajęliśmy się też sprawami, które wykraczały poza ówczesny plan”.

„Potrafimy wyciągać wnioski”

- Przez ostatni rok nie uniknęliśmy błędów, ale potrafimy wyciągać wnioski i je korygować. Zajmowanie się sprawami zwykłych ludzi jest zobowiązaniem, którego musimy dotrzymać – mówiła premier.

- To był dobry rok, liczę na to, że następny będzie równie dobry. Dziękując wam, że jesteście razem z nami, chcę jeszcze raz powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest po to, żeby służyć Polakom - podsumowała szefowa rządu.

Podziękowała też członkom swojego gabinetu za rok współpracy i mierzenia się często z trudnymi wyzwaniami.

(premier.gov.pl)

pis

rząd

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 15 listopada 2016 schedule 16:05

Na tzw. bombach i na pełnym gazie. W sieci furorę zrobił filmik internauty, na którym widać sobotni przejazd kolumny BOR w kierunku Zwardonia. Kierowca jadący z naprzeciwka musiał ratować się zjeżdżając na pobocze. Według ekspertów to już kolejne potwierdzenie w ostatnich tygodniach tego, że BOR za nic ma procedury. Politycy zapowiadają „głęboką reformę” formacji. Co się zmieni?

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lutego 2017 schedule 17:38