24h online
Już niedługo pacjenci będą płacić za leczenie? źródło: „24 godziny”

Już niedługo pacjenci będą płacić za leczenie?

Konstanty Radziwiłł chce ratować zadłużone szpitale

Szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł chce, aby placówki publicznej służby zdrowia mogły leczyć pacjentów za pieniądze. Zdaniem ministra, gotówka pochodząca od pacjentów mogłyby oznaczać znaczną pomoc dla zadłużonych szpitali. Jednocześnie chorzy mogliby liczyć na szybsze leczenie.

Projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej skierowano do konsultacji publicznych – czytamy na stronie portalu SE.pl. Dokument przewiduje, że ok. 1800 szpitali i przychodni (które dziś leczą jedynie za pieniądze pochodzące z NFZ) będzie mogło pobierać pieniądze od swoich pacjentów.

Czytaj także: Bardziej opłaca się być kasjerem niż lekarzem

Dzięki takiemu rozwiązaniu, szpitale mają zarobić nawet dwa mld zł rocznie. Urzędnicy resortu zdrowia są zdania, że to potężny zastrzyk gotówki dla zadłużonych na ok. 11 mld zł placówek publicznych.

Czytaj więcej: Publiczne szpitale będą płatne! Wiemy, ile mogą płacić pacjenci

(SE.pl)

konstanty radziwiłł

ministerstwo zdrowia

szpitale

pacjenci

szpital

Redakcja 24 godziny
date_range 16 czerwca 2017 schedule 14:46
Ceny piwa mogą poszybować w górę
Resort zdrowia dostrzega problem

Czy grozi nam wzrost cen piwa? To możliwe. Resort zdrowia sugeruje, że cena tego trunku jest zbyt niska. Co więcej – piwo jest też ponoć zbyt łatwo dostępne. Podczas sejmowej konferencji dot. trzeźwości uwagę na te kwestie zwrócił minister Konstanty Radziwiłł. W zbliżonym tonie wypowiada się również jego zastępca Zbigniew Król, który zapowiada stosowne decyzje rządu mające na celu zaradzenie problemowi.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 czerwca 2017 schedule 11:43