24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Jesteśmy właściwie w stanie wojny emocjonalnej w Polsce”

Monika Jaruzelska w „Tu i teraz”

– Lubimy się dzielić – stwierdziła Monika Jaruzelska w Nowa TV. – Kiedyś powiedziałam takie zdanie, (...) że chciałabym doczekać takich czasów, w których Marta Kaczyńska z Moniką Jaruzelską utworzą Polska Partię Pojednania, aby polskim dzieciom żyło się lepiej. I to spotkało się największą falą hejtu z dwóch stron – opowiadała w programie „Tu i teraz”.

Rozmówczyni Marka Czyża przyznała, że kiedy udziela wywiadu lub publikuje w sieci, zawsze czyta komentarze. – Po jakiejś kolejnej rocznicy stanu wojennego, wcześniej nie chciałam się wypowiadać, powiedziałam sobie – dobrze, wypowiem się i zobaczę to, zbadam to – opowiadała Monika Jaruzelska w programie „Tu i teraz”. Jak dodała, przeanalizowała uwagi pod kątem merytorycznym oraz te, które były zwykłym hejtem.

„Lubimy się dzielić”

– Reakcje są bardzo różne – oceniła i dodała, że wniosek z analizy był jeszcze jeden. – Z tego badania mi wyszło, że lubimy się dzielić – podkreśliła Jaruzelska. – To było kilka lat temu i ja powiedziałam tam takie zdanie, które nie wiem, czy dziś bym powtórzyła, może tak, że chciałabym doczekać takich czasów, w których Marta Kaczyńska z Moniką Jaruzelską utworzą Polska Partię Pojednania, aby polskim dzieciom żyło się lepiej. I to spotkało się największą falą hejtu z dwóch stron – opowiadała. Jak uściśliła, atakowano zarówno ją, jak i córkę pary prezydenckiej.

– Dziś po wrzuceniu tego hasła by jeszcze bardziej zawrzało, bo jesteśmy właściwie w stanie wojny emocjonalnej w Polsce – podsumowała Monika Jaruzelska.

Czytaj także: „OSTATECZNĄ BARIERĄ PRZED NIEOGRANICZONĄ WŁADZĄ KACZYŃSKIEGO JEST UE”

Publicystka i stylistka opowiadała również o czterech książkach, które wydała. – Był to zapis pewnych wydarzeń – mówiła. Jak podkreślała, nie traktowała ich jako terapii, bo jako psycholog nigdy by sobie na to nie pozwoliła. – Ja nigdy nie występuję z pozycji ex cathedra. Zawsze staram się, żeby to była rozmowa, żeby coś w kimś zarezonowało – podkreśliła.

(„Tu i teraz”)

Marta Kaczyńska

wojna emocjonalna

Monika Jaruzelska

hejt

społeczeństwo

Tu i teraz

podział

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 09:27
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05