24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jesteśmy bezpieczni na targach świątecznych?

Służby przygotowują się na każdą ewentualność

Przed świętami największe galerie handlowe i jarmarki bożonarodzeniowe odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie. To duże miasta zamknięte na niewielkiej powierzchni. Służby ostrzegają, że mimo najlepszych procedur, monitoringu i zabezpieczeń, wszystkiego przewidzieć się nie da.

Samochód ciężarowy teoretycznie nie ma prawa wjechać na jarmark świąteczny na rynku miejskim. Ale terroryści nie mają w zwyczaju stosować się do znaków drogowych.

– Terroryści cały czas mają jakieś pomysły, które realizują i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć w stu procentach – mówi „24 godzinom” Piotr Kurzała, manager ulicy Piotrkowskiej.

Dlatego organizatorzy takich jarmarków już na etapie budowy muszą myśleć nie tylko o wygodzie klientów, ale także o ich bezpieczeństwie. Jednak tam, gdzie jest tłum ludzi i świąteczne rozluźnienie, zagrożenie atakiem terrorystycznym rośnie.

Służby przygotowują się na każdą ewentualność. Podczas regularnych ćwiczeń testowane są nawet najbardziej niewiarygodne scenariusze.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”)

atak

targ

święta

boże narodzenie

jarmark

terroryści

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 20 grudnia 2016 schedule 21:06
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22