24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jesteśmy bezpieczni na targach świątecznych?

Służby przygotowują się na każdą ewentualność

Przed świętami największe galerie handlowe i jarmarki bożonarodzeniowe odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie. To duże miasta zamknięte na niewielkiej powierzchni. Służby ostrzegają, że mimo najlepszych procedur, monitoringu i zabezpieczeń, wszystkiego przewidzieć się nie da.

Samochód ciężarowy teoretycznie nie ma prawa wjechać na jarmark świąteczny na rynku miejskim. Ale terroryści nie mają w zwyczaju stosować się do znaków drogowych.

– Terroryści cały czas mają jakieś pomysły, które realizują i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć w stu procentach – mówi „24 godzinom” Piotr Kurzała, manager ulicy Piotrkowskiej.

Dlatego organizatorzy takich jarmarków już na etapie budowy muszą myśleć nie tylko o wygodzie klientów, ale także o ich bezpieczeństwie. Jednak tam, gdzie jest tłum ludzi i świąteczne rozluźnienie, zagrożenie atakiem terrorystycznym rośnie.

Służby przygotowują się na każdą ewentualność. Podczas regularnych ćwiczeń testowane są nawet najbardziej niewiarygodne scenariusze.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”)

atak

targ

święta

boże narodzenie

jarmark

terroryści

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 20 grudnia 2016 schedule 21:06
Ujęto zamachowca z Dortmundu
28-letni Rosjanin był zaskoczony…

Niemiecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamach na autokar piłkarzy klubu Borussia Dortmund. Aresztowanie miało miejsce w miejscowości Rottenburg. Lokalne media podają, że zatrzymany to pochodzący z Rosji Siergiej W. Motywem ataku miał być chwilowy spadek akcji Borussii na giełdzie.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 11:37