24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Jestem przeciwnikiem demokracji, dlatego jestem przeciwnikiem PiS-u”

Janusz Korwin-Mikke w Nowa TV

– Oczywiście, że jest zagrożona – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, pytany o stan polskiej demokracji w programie „Ale o co chodzi?” w Nowa TV. Jak dodał lider partii Wolność, „dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłoby, gdyby jakiś generał zrobił z tym porządek”.

Gość programu „Ale o co chodzi?” był pytany m.in. o stan polskiej demokracji i konflikt sejmowy połączony z okupacją sali plenarnej.

– Tu PiS chce robić demokrację, ma większość i demokratyczne reformy, a tutaj Trybunał stoi na straży prawa i sprzeciwia się demokracji. Ja jestem przeciwnikiem demokracji, dlatego jestem przeciwnikiem PiS-u – ocenił.

„PiS to czysto komunistyczna partia”

Jeśli chodzi o poparcie dla KOD-u, lider partii Wolność wyraził się równie jasno. – Gdyby ci ludzie powiedzieli, ze są Komitetem Obrony Praworządności, to bym ich poparł, ale że oni bronią demokracji, to przepraszam… – tłumaczył.

Janusz Korwin-Mikke skomentował też nazwanie Jarosława Kaczyńskiego najważniejszą osobą w państwie. – Tak samo było za komuny. Najważniejszy był pierwszy sekretarz, mimo że formalnie istniał jakiś prezydent państwa, jakiś Sejm – argumentował. – Prawo i Sprawiedliwość to czysto komunistyczna partia – dodał i podkreślił, że szanuje Jarosława Kaczyńskiego.

Los goryli w Kongo

Pytany, czym zajmuje się jako europoseł w Brukseli, Korwin-Mikke stwierdził, że ostatnio głosował w sprawie „losu goryli w Kongo”, a jego kolega brał udział w dyskusji na temat „homosi w Kirgistanie”.

Na zakończenie gość Sławomira Jastrzębowskiego, komentując głosy, że wolność słowa jest w Polsce zagrożona, stwierdził, że „pokazywanie polityków jest bez sensu”. – Wszedzie politycy się pchają, żeby ich pokazywali, a tutaj mamy polityków, którzy nie chcą się pokazywać, co jest jakimś dziwactwem – ocenił.

(„Ale o co chodzi?”)

korwin-mikke

pis

janusz korwin-mikke

Sławomir Jastrzębowski

KOD

ale o co chodzi

demokracja

goryle

Redakcja 24 godziny
date_range 31 grudnia 2016 schedule 08:57