24h online
Jest śledztwo ws. demonstracji przed Sejmem źródło: Marcin Wziontek/SE

Jest śledztwo ws. demonstracji przed Sejmem

Chodzi o blokowanie wyjazdu posłom

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo między innymi w sprawie blokowania wyjazdu posłom z Sejmu.

Chodzi o manifestację przed Sejmem prowadzone 16 i 17 grudnia. Jak poinformował Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo wszczęto w oparciu o materiały dowodowe przesłane przez policję. - Chodzi o szereg zdarzeń mających miejsce na terenie Sejmu i w jego najbliższej okolicy związanych ze stosowaniem przemocy wobec posłów oraz innych osób, w celu uniemożliwienia im swobodnego przemieszczania się po terenie Sejmu i jego opuszczenia oraz wywierania w ten sposób wpływu na czynności urzędowe Sejmu – wyjaśnił prokuratur Dziekański.

Protest przed Sejmem trwa od piątku 16 grudnia. Po południu podczas obrad, poseł Michał Szczerba (PO) na mównicy ustawił kartkę z napisem „wolne media”. To na znak protestu przeciwko planom marszałka, który chce mocno ograniczyć pracę dziennikarzy na terenie parlamentu. Marszałek Marek Kuchciński wyłączył z obrad posła Szczerbę. Wtedy zaczęła się blokada mównicy przez posłów opozycji, a Komitet Obrony Demokracji prowadzi protesty przed Sejmem.

(„24 godziny”)

KOD

sejm

prokuratura

manifestacja

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 17:03
Posłowie starli się słownie ws. transportu VIP-ów
„Patologia władzy” i „krew na rękach”

W Sejmie kolejna burzliwa dyskusja dotycząca transportu VIP-ów. Wiceminister obrony Bartosz Kownacki mówił, że Platforma Obywatelska powinna w tej sprawie milczeć ponieważ ma na rękach krew ofiar katastrofy smoleńskiej. Wcześniej Mariusz Witczak z PO ocenił, że loty premier Szydło wojskową CASĄ do domu to jest patologia władzy.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lutego 2017 schedule 16:14