24h online
Jest śledztwo ws. demonstracji przed Sejmem źródło: Marcin Wziontek/SE

Jest śledztwo ws. demonstracji przed Sejmem

Chodzi o blokowanie wyjazdu posłom

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo między innymi w sprawie blokowania wyjazdu posłom z Sejmu.

Chodzi o manifestację przed Sejmem prowadzone 16 i 17 grudnia. Jak poinformował Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo wszczęto w oparciu o materiały dowodowe przesłane przez policję. - Chodzi o szereg zdarzeń mających miejsce na terenie Sejmu i w jego najbliższej okolicy związanych ze stosowaniem przemocy wobec posłów oraz innych osób, w celu uniemożliwienia im swobodnego przemieszczania się po terenie Sejmu i jego opuszczenia oraz wywierania w ten sposób wpływu na czynności urzędowe Sejmu – wyjaśnił prokuratur Dziekański.

Protest przed Sejmem trwa od piątku 16 grudnia. Po południu podczas obrad, poseł Michał Szczerba (PO) na mównicy ustawił kartkę z napisem „wolne media”. To na znak protestu przeciwko planom marszałka, który chce mocno ograniczyć pracę dziennikarzy na terenie parlamentu. Marszałek Marek Kuchciński wyłączył z obrad posła Szczerbę. Wtedy zaczęła się blokada mównicy przez posłów opozycji, a Komitet Obrony Demokracji prowadzi protesty przed Sejmem.

(„24 godziny”)

KOD

sejm

prokuratura

manifestacja

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 17:03
Prokuratura stawia zarzuty byłemu liderowi KOD
Mateusz K. przywłaszczył pieniądze

Były lider KOD Mateusz K. z będzie się tłumaczył z zarzutów przywłaszczenia pieniędzy. Oprócz niego, zarzuty postawiono także byłemu skarbnikowi KOD Piotrowi C. Sprawa dotyczy faktur wystawionych w 2016 roku przez firmę Mateusza K. na rzecz KOD. Obejmowały one koszty usług informatycznych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane.

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 13:14