24h online
Jest nowy podatek. Od balkonów i ocieplenia źródło: Shutterstock

Jest nowy podatek. Od balkonów i ocieplenia

Kontrowersyjna uchwała radnych Szczecinka

Radni Szczecinka przyjęli uchwałę, która wprowadza podatek od balkonów i ocieplenia. Zapłacą mieszkańcy nowych lub remontowanych budynków.

Według wykładni radnych, balkon czy inne elementy konstrukcyjne wystające poza obrys budynku i wiszące nad chodnikiem to zajęcie pasa drogowego. Podobnie jak ocieplenie budynku. Według radnych są przypadki, kiedy warstwa styropianu wchodzi na pas drogowy.

Jakie są stawki? Dziennie to 1 grosz od metra kwadratowego balkonu czy elewacji z ociepleniem. Opłata obejmie nowe budynki lub remontowane usytuowane przy drogach gminnych.

(„Głos Koszaliński”)

polska

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 16:33
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50