24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jest nowe nagranie pobicia przez agresywne gimnazjalistki

Dowody trafią do sądu

Jest kolejne nagranie z udziałem agresywny nastolatek z Gdańska i niepokojące sygnały, że takich filmów może być więcej. Gimnazjalistki psychicznie upokarzają swoją koleżankę, inni uczniowie mówią, że upokarzają nie po raz pierwszy.

W sprawie pojawia się też nowy wątek. W ubiegłym tygodniu budynek Gimnazjum nr 3 w Gdańsku został ostrzelany z broni pneumatycznej na metalowe kulki. Policja bada teraz, czy sprawa mogła mieć związek z niedawnym pobiciem.

Nastolatki napadły na koleżankę w czwartek 11 maja. Na filmie, który na portalu społecznościowym opublikowały później same agresorki, widać jak grupa czterech dziewcząt przewraca na chodnik idącą dziewczynę. Potem biją ją, ciągną za włosy, kopią i wyzywają. Według gimnazjalistów do pobicia miało dojść z powodu zazdrości o chłopaka.

Czytaj także: Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy

Sprawę bada prokuratura. Sytuacji w gimnazjum przygląda się też Kuratorium Oświaty. Według policji dziewczyny brały udział przynajmniej w trzech podobnych zdarzeniach w ciągu ostatnich kilku tygodni. Materiał dowodowy w tej sprawie trafi do sądu rodzinnego.

(„24 godziny”)

sąd rodzinny

gimnazjum

szkoła

nagranie

gdańsk

pobicie

Redakcja 24 godziny
date_range 16 maja 2017 schedule 21:32