24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jest nadzieja dla Tomasza Golloba

Rdzeń kręgowy nie został przerwany

Tomasz Gollob wciąż przebywa w szpitalu. Czeka go długa i intensywna rehabilitacja. Wielokrotny mistrz świata na żużlu ma jednak szanse na powrót do normalnego funkcjonowania. Jest iskierka nadziei. Nie wszystko stracone – przekonują rehabilitanci. Klinikę, w której przed laty Gollob odzyskał sprawność po jednym z licznych upadków w swej karierze, odwiedził reporter „24 godzin” Rafał Frydrych.

W Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy skutecznie rehabilitowano już wielu sportowców, którzy mieli minimalne szanse na dojście do zdrowia. Tamtejsi specjaliści mają ogromne doświadczenie w tej materii.

Jak oceniają szanse Golloba? Nie przekreślają ich – co już jest iskrą nadziei dla sportowca i jego bliskich. Może wrócić do sprawności – nie wszystko stracone. Specjaliści z kliniki rehabilitacji twierdzą, że ma szanse. Rdzeń kręgowy nie został bowiem przerwany.

Czytaj także: Tomasz Gollob bierze całą winę na siebie

– Postępy pacjentów czynione dzięki intensywnej rehabilitacji czasami określamy mianem cudów. Takich „cudów” byłem świadkiem niejednokrotnie. Każdy przypadek to niezwykle indywidualna sprawa. Medycyna jest nieprzewidywalna – tłumaczy w rozmowie z ESKA INFO Bydgoszcz profesor Wojciech Hagner, szef Kliniki Rehabilitacji w bydgoskim Juraszu.

(bydgoszcz.eska.pl)

tomasz gollob

żużel

paraliż

motocross

wypadek

sport

Redakcja 24 godziny
date_range 16 maja 2017 schedule 21:31