24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Jest mnóstwo pytań na które śledczy muszą odpowiedzieć”

Zagadkowa śmierć Magdaleny Ż. w Egipcie

– Z policyjnego punktu widzenia jest mnóstwo pytań na które śledczy muszą odpowiedzieć - przede wszystkim śledczy z Egiptu – stwierdził dr Mariusz Sokołowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który komentował na antenie Nowa TV sprawę tajemniczej śmierci Polki w Hurghadzie. – Myślę, że samemu Egiptowi bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy. Oni żyją z turystyki – mówił ekspert w rozmowie z Jarosławem Kulczyckim.

– Istnieje cała gama substancji psychostymulujących, które wywołują tego typu reakcje. Aczkolwiek, w tym konkretnym przypadku mogło również dojść do stanu niepokoju samą sytuacją w której znalazła się młoda kobieta. Jak wiemy, była w obcym kraju w środowisku obcych ludzi, nie wiadomo czy znała język, którym oni się posługiwali – mówił w programie „Tu i teraz” Piotr Polak, specjalista toksykolog. Ekspert odniósł się do ujawnionego nagrania ze szpitalnego monitoringu, które przedstawia agresywne zachowanie zmarłej w Egipcie Magdaleny Ż.

Czytaj także: Zagadkowa śmierć Polki w Egipcie

– Odnośnie pigułki gwałtu, kojarzymy z jakąś konkretną tabletką, ale istnieje masa substancji chemicznych którą możemy określać w ten sposób – dodał Piotr Polak.

Czytaj także: Magdalena Ż. przyznała, że została zgwałcona? [WIDEO]

– U nas również zostało wszczęte postępowanie, ale nasze będzie się opierało na tym, że będziemy analizować te materiały, które wpłyną do nas z Egiptu. Możemy polegać tylko i wyłącznie na współpracy na gruncie dyplomatycznym - czyli prosząc tamtejsze służby o przesłanie nam pewnych materiałów – ocenił dr Mariusz Sokołowski. Jak dodał, polscy policjanci mogą pojechać do Egiptu, jednak nie mają prawa prowadzić tam śledztwa. – Policjant bez uprawnień nie może prowadzić działań – stwierdził dr Sokołowski.

(„Tu i teraz”)

jarosław kulczycki

zabójstwo

śmierć

Magdalena Ż.

Hurghada

morderstwo

egipt

Redakcja 24 godziny
date_range 9 maja 2017 schedule 09:01