24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jest kontakt z Tomaszem Gollobem

Sportowiec stopniowo wybudzane ze śpiączki

Od wtorkowego poranka trwa wybudzanie ze śpiączki żużlowca Tomasza Golloba, który w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi. Ordynator oddziału, na którym przebywa sportowiec, przekazał, że jest już „podstawowy kontakt z Tomaszem Gollobem”.

Tomasz Gollob trafił na oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy w niedzielę po tym, jak podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie uległ groźnemu wypadkowi. Tego samego dnia przeszedł poważną operację. Od tamtej pory był w stanie śpiączki farmakologicznej.

We wtorek rano podjęto proces wybudzania sportowca. Robert Włodarski, ordynator oddziału, na którym leży żużlowiec, poinformował, że „wszystko przebiega zgodnie z planem”. – Z żużlowcem jest podstawowy kontakt na zasadzie skinięć tak, nie, ale nie głosowy – powiedział. Lekarz dodał, że w najbliższych godzinach okaże się, czy będzie można Golloba odłączyć od aparatury.

Czytaj także: Fatalny upadek Golloba. „Jest sparaliżowany”

Tomasz Gollob jest indywidualnym mistrzem świata z 2010 r. W wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym. Doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Sportowiec również oba płuca stłuczone.

(PAP)

tomasz gollob

sport

żużel

motocross

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 21:48