24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jarosław Kaczyński: „Wyciągamy rękę do zgody”

PiS proponuje model angielskiej opozycji w Polsce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w środę przed południem spotkali się z dziennikarzami. Konferencja prasowa miała związek z protestem części opozycji, która nadal przebywa w sejmowej sali plenarnej. Jarosław Kaczyński zapewnił, że chce uspokoić nastroje w Polsce i zasugerował, że może zostać wprowadzony „model angielski opozycji”. - Warunkiem jest powrót do normalnej pracy - stwierdził prezes PiS.

Od 16 grudnia w polskim Sejmie przebywają posłowie części opozycji, którzy protestują przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w kwestii ograniczania pracy dziennikarzy w parlamencie. 17 i 18 grudnia pod Sejmem protestowali także członkowie Komitetu Obrony Demokracji.

W środowym spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Stanisław Karczewski, Marek Kuchciński oraz Ryszard Terlecki.

Prezes PiS oznajmił m. in., że chciałby aby opozycja pracowała wedle modelu angielskiego (m. in. z wyłonionym liderem), jednak jako warunek postawił powrót do normalnej pracy. Lider PiS zaapelował do opozycji o powrót do chwili, gdy obowiązywało prawo. Jej dotychczasowe działania mają wg Jarosława Kaczyńskiego charakter przestępczy.

 

 

Wyciągamy rękę do zgody, mamy nadzieję, że sytuacja w Polsce wróci do normy - przyznał lider partii rządzącej.

Beata Szydła skupiła się zaś na podsumowaniu bieżącego roku i założeniach na nadchodzący 2017.

 

Jak propozycje polityków PiS przyjęła opozycja?

Podsumowanie w materiale „24 godzin” o 18.30 na antenie Nowa TV.

(se.pl)

 

opozycja

pis

dziennikarze

media

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 19:43
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36