24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jarosław Kaczyński: „Wyciągamy rękę do zgody”

PiS proponuje model angielskiej opozycji w Polsce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w środę przed południem spotkali się z dziennikarzami. Konferencja prasowa miała związek z protestem części opozycji, która nadal przebywa w sejmowej sali plenarnej. Jarosław Kaczyński zapewnił, że chce uspokoić nastroje w Polsce i zasugerował, że może zostać wprowadzony „model angielski opozycji”. - Warunkiem jest powrót do normalnej pracy - stwierdził prezes PiS.

Od 16 grudnia w polskim Sejmie przebywają posłowie części opozycji, którzy protestują przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w kwestii ograniczania pracy dziennikarzy w parlamencie. 17 i 18 grudnia pod Sejmem protestowali także członkowie Komitetu Obrony Demokracji.

W środowym spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Stanisław Karczewski, Marek Kuchciński oraz Ryszard Terlecki.

Prezes PiS oznajmił m. in., że chciałby aby opozycja pracowała wedle modelu angielskiego (m. in. z wyłonionym liderem), jednak jako warunek postawił powrót do normalnej pracy. Lider PiS zaapelował do opozycji o powrót do chwili, gdy obowiązywało prawo. Jej dotychczasowe działania mają wg Jarosława Kaczyńskiego charakter przestępczy.

 

 

Wyciągamy rękę do zgody, mamy nadzieję, że sytuacja w Polsce wróci do normy - przyznał lider partii rządzącej.

Beata Szydła skupiła się zaś na podsumowaniu bieżącego roku i założeniach na nadchodzący 2017.

 

Jak propozycje polityków PiS przyjęła opozycja?

Podsumowanie w materiale „24 godzin” o 18.30 na antenie Nowa TV.

(se.pl)

 

opozycja

pis

dziennikarze

media

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 19:43
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34