24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jarosław Kaczyński: „Wyciągamy rękę do zgody”

PiS proponuje model angielskiej opozycji w Polsce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w środę przed południem spotkali się z dziennikarzami. Konferencja prasowa miała związek z protestem części opozycji, która nadal przebywa w sejmowej sali plenarnej. Jarosław Kaczyński zapewnił, że chce uspokoić nastroje w Polsce i zasugerował, że może zostać wprowadzony „model angielski opozycji”. - Warunkiem jest powrót do normalnej pracy - stwierdził prezes PiS.

Od 16 grudnia w polskim Sejmie przebywają posłowie części opozycji, którzy protestują przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w kwestii ograniczania pracy dziennikarzy w parlamencie. 17 i 18 grudnia pod Sejmem protestowali także członkowie Komitetu Obrony Demokracji.

W środowym spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Stanisław Karczewski, Marek Kuchciński oraz Ryszard Terlecki.

Prezes PiS oznajmił m. in., że chciałby aby opozycja pracowała wedle modelu angielskiego (m. in. z wyłonionym liderem), jednak jako warunek postawił powrót do normalnej pracy. Lider PiS zaapelował do opozycji o powrót do chwili, gdy obowiązywało prawo. Jej dotychczasowe działania mają wg Jarosława Kaczyńskiego charakter przestępczy.

 

 

Wyciągamy rękę do zgody, mamy nadzieję, że sytuacja w Polsce wróci do normy - przyznał lider partii rządzącej.

Beata Szydła skupiła się zaś na podsumowaniu bieżącego roku i założeniach na nadchodzący 2017.

 

Jak propozycje polityków PiS przyjęła opozycja?

Podsumowanie w materiale „24 godzin” o 18.30 na antenie Nowa TV.

(se.pl)

 

opozycja

pis

dziennikarze

media

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 19:43
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06