24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jak zrzucić poświąteczne kilogramy?

Spalanie kalorii z Adamem Federem

Wielkanoc to niekwestionowana okazja do kulinarnej podróży przez tradycyjne polskie smaki. Żurek, mazurki, jajka na tysiąc sposobów – wszystko smakuje wspaniale, ale jest jednocześnie bardzo kaloryczne. Jak pozbyć się nadmiaru świątecznych kalorii? Odpowiedzi szukał reporter „24 godzin” Adam Feder.

Święta, święta i… po świętach! Wielu z nas nie liczyło kalorii przy wielkanocnym stole i teraz zmaga się z konsekwencjami – trzeba jakoś wrócić do przedświątecznej wagi. Tylko jak? Z pomocą przychodzi Adam Feder.

Czytaj także: Sejmowa awantura okiem Adama Federa

Z wyliczeń reportera „24 godzin” wynika, że talerz żurku ma ok. 320 kcal. Istnieje wiele możliwości, aby go spalić. Możemy przykładowo przez trzy godziny robić na drutach, lub kąpać się przez nieco ponad półtorej godziny. Jeśli będziemy siedzieć przez siedem godzin, również spalimy równowartość talerza tradycyjnego żurku.

Nie zapominajmy o wielkanocnym deserze! Popularny mazurek to ok. 450 kcal/100 g. Jak je spalić? Możemy przykładowo głośno czytać przez 4,5 godziny, lub stać przez nieco ponad pięć godzin. A jeśli zabraknie nam motywacji – usiądźmy... na 9 godzin.

(„24 godziny”)

kalorie

sport

adam feder

święta

jedzenie

Wielkanoc

Redakcja 24 godziny
date_range 18 kwietnia 2017 schedule 20:30
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55